بازاریابی و فروش تولید محتوا موفقیت در کار

۹ تا از بهترین پیش‌بینی‌ها از آینده بازاریابی محتوایی و تکنولوژی بازاریابی

مفهوم بازاریابی محتوایی

این نوع تجارت یکی از پردرآمدترین تجارت‌ها در دنیاست که در هر زمینه‌ای میلیاردها دلار پول دادوستد می‌شود. پنج سال گذشته یعنی زمانی که من و دو دوست بسیار خوبم برای ساختن شرکت مبتنی بر تکنولوژی، زندگی‌هایمان را رها کردیم و تجارتی را آغاز نمودیم، باعث شد که در گستره‌ی عظیم بازاریابی محتوایی افراد مشهوری شویم.
همان‌طور که گذشته‌ی صنایع را رصد می‌کنیم، تعداد شرکت‌هایی که تولیدات و خدمات را به‌روز می‌کنند رو به افزایش است. بسیاری از ما به‌خاطر بازاریابی محتوایی زندگی و سرمایه‌های خود را به خطر انداختیم و هرچند راه‌اندازی شرکت تکنولوژی بازاریابی آسان نیست (به‌خصوص در روزهای آغازین) ولی بسیاری از افراد، اقدامات ارزشمندی در زمینه‌های مختلفی از این تجارت انجام دادند.

چه اتفاقاتی در ۱۲-۱۸ماه آینده‌ی بازاریابی محتوایی خواهد افتاد؟

آلن گانت (Allen Gannet) مدیرعامل شرکت TrackMaven

۵۰۰شرکت هنوز بازاریابیِ مبتنی بر حدس و گمان را دنبال می‌کنند ولی شرکت‌های بسیار دیگری نیز هستند که بر اساس داده‌های خود تجارت را پیش‌گرفته‌اند و با تصمیمات خود نیز به موفقیت خواهند رسید. ۱۲تا۱۸ ماه آینده انتظار این را داشته باشید تا این تعداد شرکت از برنامه‌های گمان محور خود دست بکشند و بازاریابی داده محور را انتخاب کنند زیرا این نوع بازاریابی واکنش‌ مشتریان خود  را نسبت به محصولاتشان پیش‌بینی می‌کند.

یارون گالای (Yaron Galai) مدیرعامل شرکت Outbrain

من به برندها به‌عنوان ناشر نگاه نمی‌کنم زیرا ناشر بودن نیاز به تخصص است و برندها نیز خودشان مشکلات زیادی دارند. پس به‌جای اینکه بگویم “برندها به‌عنوان ناشر”، میگویم “برندها به‌عنوان نمایندگان”؛ زیرا نمایندگان بسیار راحت‌تر بازاریابی محتوایی را فرامی‌گیرند.
پیش‌بینی من این است که ناشران در آینده بازاریابی را در اختیار خواهند داشت و نمایندگان بالفعل خواهند شد. امروزه نیز شرکت‌های این‌چنینی وجود دارند مثلاً شرکت BuzzFeed از این دسته است.

تام گریس( Tom Gerace)مدیرعامل شرکت Skyword

بازاریابان نام تجاری کاهش شدید تأثیر تبلیغات را خواهند دید و به فعالیتی سودآورتر روی خواهند آورد زیرا سالانه ۶۰۰میلیون دلار صرف تبلیغات و داستان‌سرایی در مورد تولیداتشان می‌کنند. هنگامی‌که آنها از این کار دست بکشند، مقدار زیادی از این پول را صرف تولید محتوا می‌کنند و خواهند فهمید که تولید محصولات باکیفیت‌تر مصرف‌کنندگان بیشتری را جذب خواهد کرد و پی خواهند برد که بازاریابی محتوایی نسبت به تبلیغات هزینه کمتری خواهد داشت.

کارلوس دومینگوئز (Carlos Dominguez) رئیس و مدیرعامل شرکت Sprinklr

محتوای غنی همیشه مهم‌ترین بخش یک برند بوده است ولی بسیاری از شرکت‌ها هنوز برای پیوستن به این عرصه که افراد بسیاری در آن فعالیت می‌کنند، آمادگی کافی را ندارند. نام‌های تجاری باید از تمامی اخبار مربوط به بازاریابی آگاه باشند ولی هنوز هم آگاهی کافی نیست. در چند سال آینده شرکت‌هایی که به‌طور مستقیم با مشتریان در ارتباط هستند باید عملکرد متقابل را در دستور کار خود قرار دهند به این منظور که هر کارمند یا شریکی بتواند در هرزمانی که بخواهد بر اساس محتوا و داده بازاریابی کند.

توبی ماردوک (Toby Murdock) مدیرعامل شرکت Kapost

امروزه بازاریابی محتوایی بی‌تأثیر و بی‌نظم است ولی در ۱۲-۱۸ماه آتی این بازاریابی تکامل خواهد یافت و مفهوم‌های قدیمی بازاریابی را اصلاح خواهد کرد.

شفقت اسلام (Shafqat Islam) مدیرعامل شرکت NewsCred

در آینده ثبات خواهد بود و بازاریابان کوچک و فعال در رسانه‌های اجتماعی ظهور خواهند کرد و شرکت‌های توزیع‌کننده به‌وجود خواهند آمد. خلاصه فضای جالبی خواهد بود.

راس کروکس (Ross Crooks) موسس و مدیرعامل شرکت Visage

نام‌های تجاری با اهداف و ارزش‌های خود، رهبری این عرصه را بر عهده خواهند گرفت و ارتباط بیشتر و دقیق‌تری با مخاطبان خود خواهند داشت. امروزه نیز بسیاری از شرکت‌ها پی برده‌اند که تنها توزیع محصولات کافی نیست و باید ایده‌های جدیدی در تولیدات خود پیاده کنند. بازاریابان محتوایی بیشتر روی داده‌های خود، متمرکز خواهند بود و محتوای سایت خود را باز نشر خواهند کرد. بازاریابان موفق مشاهدات خود را بر روی آمار، عمیق‌تر خواهند کرد و افراد کارآزموده‌ای را برای توضیح محصولات و فروش آن‌ها مسئول خواهند کرد. به‌طورکلی صنعت بازاریابی محتوایی چارچوب‌های مشخصی را برای تولید استراتژی فروش تشکیل خواهد داد. بسیاری از برندها استراتژی‌های پیچیده‌ای دارند ولی می‌خواهند از آنها استفاده کنند. برخی دیگر نیز می‌خواهند به‌طور گسترده از ایده‌هایی استفاده کنند که با استراتژی‌هایشان همخوانی ندارد. آسان‌سازی استراتژی‌ها در به نتیجه رسیدن تلاش شرکت‌ها مؤثر است.

کریس بولمن (Chris Bolman) مدیر بازاریابی شرکت Percolate

ما در آینده‌ای نزدیک تأثیر کیفیت محتوا را خواهیم‌ دید. افرادی که در این زمینه تلاش می‌کنند محتوای سایت آنها جذاب خواهد بود و پیشرفتی دائمی خواهند داشت.

جو کولمن (Joe Coleman) مدیرعامل شرکت Contently

مفهوم اصلی تولید محتوا که ما امروزه آن را مشاهده می‌کنیم به‌زودی در تمامی سطوح بازاریابی دیده خواهد شد. شرکت‌ها در حال حاضر خود را مشغول مفاهیمی همچون فروش، ارتباط و بازاریابی کرده‌اند که در سال‌های بعد تغییر خواهد کرد؛ زیرا محتوا فقط این مفاهیم نیست و اقسام دیگر را نیز شامل می‌شود و مدیران از تکنولوژی برای ایجاد محتواهای باکیفیت هم استفاده می‌کنند.

مت کوپر (Matt Cooper) مدیرعامل شرکت Visual.ly

بازاریابی محتوایی بیشتر بر کمیت و کیفیت متکی خواهد بود. ازآنجایی‌که بازاریابی محتوایی راه پیشرفت خود را پیدا خواهد کرد بیشتر شرکت‌ها بر حجم محتوا توجه خواهند داشت. بازاریابی محتوایی به‌زودی از مشکلاتی همچون هرزنامه‌ها و سایت‌ها و صفحات مسدود شده رنج خواهد برد. درنتیجه شرکت‌هایی که کمیت و کیفیت خود را ارتقا دهند، بهترین نتیجه را خواهند دید.
چه اتفاقاتی در ۱۲-۱۸ماه آینده‌ی بازاریابی محتوایی نخواهد افتاد؟

آلن گانت (Allen Gannet) مدیرعامل شرکت TrackMaven

راه‌حل‌های ثابتی برای مشکلات نشر و توزیع محصولات وجود نخواهد داشت ولی بازاریابان بهترین راه‌حل‌ها را حتی با بیشترین ابزار و هزینه می‌خواهند.

یارون گالای (Yaron Galai) مدیرعامل شرکت Outbrain

مشتریان روی لینک‌های بی‌ارزش کلیک نخواهند کرد. به‌خاطر وجود شیوه‌های بازاریابی آنلاین، بسیاری از شرکت‌ها به‌دنبال کسب اعتماد مشتریان خواهند بود و محتوای لینک‌هایی که اطلاعات ضعیف ارائه می‌دهند را حذف می‌کنند. در مورد مشتریان نیز فکر می‌کنم آنها زرنگ‌تر خواهند بود. پس کلیک‌ کردن صفحات با محتوای ضعیف اتفاق نخواهد افتاد.

تام گرِیس( Tom Gerace) مدیرعامل شرکت Skyword

در روزهای نزدیک، خلاقیت موفق‌تر خواهد بود. برخی بازاریابان محتوایی فکر کردند که کارداری می‌تواند مشتری جذب کند. آنها تصور کردند که به‌جای سرمایه‌گذاری می‌توانند کارداری کنند. در آینده بازاریابان پی خواهند برد که نمی‌توانند در ذهن مشتریان میان برندها تفاوت ایجاد کنند یا محصول خود را بر آنها تحمیل کنند.

توبی ماردوک (Toby Murdock) مدیرعامل شرکت Kapost

بازاریابی محتوایی دیگر شیوه‌ای از بازاریابی نخواهد بود و با دسته‌بندی فعالیت‌ها مدیریت بخش‌ها را می‌توان انجام داد.

شفقت اسلام (Shafqat Islam) مدیرعامل شرکت NewsCred

تعداد شرکت‌هایی که وارد این عرصه خواهند شد نه کم می‌شود و نه متوقف. سرمایه‌گذاری در بخش دسته‌بندی فعالیت‌ها دیوانگی خواهد بود و افرادی موفق‌تر خواهند بود که ایده‌های جدید ارائه کنند.

کریس بولمن (Chris Bolman) مدیر بازاریابی شرکت Percolate

این بازاریابی رقابتی نخواهد شد و محتواها با محدودیت‌های درخواست مشتریان مواجه خواهند شد که باعث پایین‌ آمدن رتبه آنها می‌شود. نتیجه نیز مشخص است: درخواست‌ها از منابع بیشتر خواهند بود و تاکتیک‌هایی که بهترین ایده را امروز به شما دادند، نتیجه نخواهند داد.

تام گریس( Tom Gerace) مدیرعامل شرکت Skyword

داده‌ها خلاقیت را از بین نخواهند برد زیرا حرف‌های زیادی برای استفاده از داده‌ها جهت پیشرفت در بازاریابی وجود خواهد داشت. اما من معتقدم با استفاده از داده‌ها تصمیمات خلاقانه‌تری می‌توان اتخاذ کرد.

جو کولمن (Joe Coleman) مدیرعامل شرکت Contently

برندها به‌راحتی از بازاریابی محتوایی کنار نخواهند رفت و به‌جای آن شرکت‌ها، سازمان‌هایی را مدنظر خواهند داشت که مفهوم واقعی محتوا را درک کرده‌ باشند و بدانند چه روش‌هایی آنها را به موفقیت می‌رسانند.

آینده‌سازی

با وجود چنین افراد زیرکی آینده‌نگری صنعت بسیار لذت‌بخش است. با مطالعه‌ی مطالب گفته‌ شده، می‌توان بهترین روش‌های ممکن را در صنعت انتخاب کرد و به موفقیت رسید.
امروز ما فقط از این صنعت یک عکس می‌گیریم و فردا منتظر داستان آن خواهیم‌ بود.


پیروز باشید!
طراح باشی

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها