عکاسی

۴ راه حل کلیدی برای گرفتن عکس های بهتر

آیا میدانستید که میتوانید از روش های ارتش برای انجام کارها استفاده کنید؟ مخصوصا با به کارگیری روش های استاندارد آنها. این روشها سرباز را تربیت میکند که چگونه به صورت خودکار در موقعیت های به خصوص عکس العمل نشان دهد تا بهترین نتیجه را بگیرد.
این ها چه ربطی به عکاسی دارند؟ خب اگر تا به حال در یک مکان زیبا بوده باشید و با کمی نا امیدی از عکس ها یتان برگشته باشید، راه استاندارد را کمکی مفید برای گرفتن عکس های جالب میابید.
با خواندن این مطلب، شما راه استاندارد برای عکاسی ای که برنده جایزه شده است خواهید آموخت.

better-photos

دید خود را کنترل کنید
ما به عنوان یک انسان فقط چیزی رو که دنبالش هستیم را میبینیم، پس با تغییر مرکز توجه خود، میتوانید دید تان را هم تغییر دهید.
ما چهار راه مختلف برای عکاسی با بهترین نتیجه دارم. چهار راه و روش استاندارد و کلیدی.

۱) از دوربین تان برای حفظ سوژه یا منظره استفاده کنید. تصور کنید که شما در حال خلق نمونه ای هستید که کسی میخواهد آن را نقاشی بکشد. میخواهید که همه چیز را در قاب جا بدهید. همه چیز باید برق بزند پس از دیافراگم کم مثل f/16 برای حداکثر عمق میدان استفاده کنید.
اگر سرعت شاتر تان کمتر از ۸۰/۱ ثانیه است شاید لازم باشد که از سه پایه استفاده کنید. اشیای غیر قابل توصیفی را شامل کنید تا به اثر خود مفهوم ببخشید.
بهترین نور عکاسی را ساعات آبی و طلایی در نظر بگیرید. عکس های کارت پستالی معمولا از این روش استفاده میکنند. عکس های توریستی منحصرا درباره ثبت مردم در محل خاصی است.

دید خود را کنترل کنید
دید خود را کنترل کنید

منظره را نمایش دهید
۲) میخواهیم عکاسی خود را پیشرفت دهیم، پس بعد از این که از منظره عکاسی کردیم، نزدیک تر میرویم و از جزئیاتی که بیشتر از همه جذبمان میکند عکس میگیریم. ما دنبال قسمت ها ای از منظره میگردیم که به طور مستقل میتوانند عکس خوبی به وجود آورند. این شاید به معنی استفاده از لنز ماکرو و بسیار نزدیک شدن به سوژه باشد، اما معمولا فقط میخواهید درباره ی اینکه کدام یک از نمونه ها، رنگ ها، و جزییات بهتر به نظر میرسند کمی فکر کنید. این نکته عکاسی را به خاطر داشته باشید:
هر چیزی که به عکس‌تان چیزی اضافه نکند،از آن می‌کاهد.

منظره را نمایش دهید
منظره را نمایش دهید

روی جزییات تمرکز کنید
۳) بعد میتوانید حواستان را به نگاه کردن به منظره یا سوژه بدهید انگار که همان لحظه پدیدار شده باشد. این یعنی چه؟ خب، انسان ها معمولا یک تصور قبلی از چیزی که به آن نگاه میکنند دارند و این واقعیت آن را نامفهوم میکند. برای مثال، کسی که از برج ایفل عکاسی میکند، احتمالا چندین تصویر از قبل در ذهنش دارد. و این چیزی است که آنها سعی میکنند از آن عکاسی کنند.
اما گاهی برج ایفل برای جشن ها چراغانی میکنند. گاهی در گرد و غبار پوشیده شده است. گاهی زیر آن تظاهرات برپا میشود. نکته این است که هر ایده ای را که از قبل در باره منظره یا سوژه دارید کنار بگذارید و از چیزی که در آن لحظه رو به رویتان است عکس بگیرید.
اگر بتوانید از زمان چشم پوشی کنید، این واقعا به شما کمک میکند که در یک مکان برای چند ساعت بمانید یا چندین ماه بعد بازگردید و تحول دنیا را مشاهده کنید.

روی جزییات تمرکز کنید
روی جزییات تمرکز کنید

در لحظه عکاسی کنید.
۴) در آخر و سخت تر از همه،این است که از منظره یا سوژه سمبلیک استفاده کنید تا عکس ورای چیزی که در آن است برود. هدف شما ساخت تصویری است که دیگران بتوانند از آن ایده و احساس بگیرند. انتخاب با شماست که پیامتان را آشکار یا مبهم سازید. شاید شما به دنبال عکاسی انتزاعی باشید. بنابراین برای الهام گرفتن میتوانید نگاهی بر نقاشی های روثکو یا عکس های ماینر وایت بیندازید.
به بیننده هایتان کمک کنید تا بتوانند از تصورات قبلیشان استفاده کنند و به آنها کلیت ببخشند. مثلا تغییر تراز سفیدی (white balance) به پیش تنظیم میتواند نور منظره را آبی کند و یک زمستان سرد را نشان دهد. روانشناسی رنگ به خوبی سندیت دارد و حتی خط ها و نقش های محکم میتوانند برای خود قصه ای داشته یا احساسی را جریحه دار کنند.

در لحظه عکاسی کنید.
در لحظه عکاسی کنید.

دنیا زیباست و شما به فتوشاپ احتیاجی ندارید
تمام شد! دفعه ی بعدی که به دنبال مناظر جالب بودید عکاسی را با این ۴ روش استاندارد تجربه کنید.


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

مینا شهانی

دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها