روانشناسی مهارت های زندگی موفقیت در زندگی

۹ نکته برای رسیدن به یک زندگی موفق و شاد

۹ نکته برای رسیدن به یک زندگی موفق و شاد

اگر چه بسیاری اعتقاد دارند که موفقیت یک امر نسبی است و هر کس با توجه به عقیده و سلیقه خود آن را تعریف می‌کند، اما با نگاهی به زندگی افراد موفق،‌ می‌توان چند نکته مشترک در زندگی و کار آنها مشاهده کرد.

در این مطلب برخی از کارهایی که باعث می‌شود شما علاوه بر موفقیت، احساس رضایت از زندگی داشته باشید را بررسی می‌کنیم.

 

۱-سحرخیز باشید:

بیداری اول صبح و آغاز پر انرژی کارهای مهم در ابتدای روز، لذتی است که فقط کسانی آن را درک می‌کنند که به صورت متمادی سحرخیر بوده باشند. یکی از اراه‌های کسب نشاط و موفقیت، این است که عادت کنیم صبح‌ها زود از خواب بیدار شویم.۹ نکته برای رسیدن به یک زندگی موفق و شاد

 

۲-ورزش کنید

فارغ از اینکه در چه سن و سالی هستید یا چه وضعیت جسمانی دارید، پیشنهاد می‌کنیم که با هدف حفظ سلامتی و شادابی از ورزش دور نباشید. ورزش تمرکز لازم برای انجام کارهای فکری و جسمی را به شما می‌دهد.

 

۳- کیفیت غذایی خود را کنترل کنید

غذایی که می‌خوریم تاثیر مستقیمی بر بیولوژی جسم دارد و انرژی بدن را برای انجام کار روزانه تامین می‌کند. پس بر کیفیت غذای خود نظارت لازم را داشته باشید تا سلامت ذهن و جسم خود را حفظ کنید.

۹ نکته برای رسیدن به یک زندگی موفق و شاد

 

۴-مطالعه، مطالعه، مطالعه

مطالعه عادت بسیار پسندیده‌ای است که متاسفانه سال‌هاست به دلیل رواج شبکه‌های مجازی و دستگاه‌هایی مثل موبایل، تبلت وتلویزیون در جامعه ما به فراموشی سپرده شده است. مطالعه را به یک عادت تبدیل کنید؛ چه مطالعه تخصصی برای آموختن نکات کسب و کار خود باشد و چه مطالعه عمومی برای لذت بردن از ادبیات ، داستان،شعر، مقالات و ….۹ نکته برای رسیدن به یک زندگی موفق و شاد

 

۵-عبادت کنید

عبادت یک عمل فطری برای انسان‌هاست و باعث آرامش می‌شود. گفتگو با پروردگار به شما احساس امنیت می‌دهد و انگیزه شما را برای رسیدن به موفقیت بالا می‌برد.

۶-محیط های کاری خود را مرتب کنید

مهم نیست که در یک اداره شلوع  و پر سروصدا کار می‌کنید. سعی کنید جغرافیای محیط کاری  و فضای اطراف خود رامنظم و مرتب نگه دارید.

۷- آراسته باشید

چهره خود را همیشه آراسته نگه دارید.  لباس محل کار و  لباسی که با آن در اجتماع ظاهر می‌شوید را همیشه مرتب نگه دارید تا تاثیر بهتری بر اطرافیان خود داشته باشید.

۸-نتایج روزانه پیشرفت خود را یادداشت کنید.

با ثبت نتایج روزانه خود، شما می‌توانید بر عملکردهای مثبت و منفی خود اشراف داشته باشید. توصیه ما این است که برای نتایج مثبت خود پاداش و برای نتایج منفی خود هم جریمه در نظر بگیرید تا اینکه کم کم بتوانید به این کار عادت کنید.

۹-کارهای هنری انجام دهید

گوش دادن به موسیقی و تماشای فیلم‌ و تئاتر یکی از راه‌های دور ریختن استرس و خستگی‌هاست. اگر فرصت دارید حتما ساز بزنید و یا در یکی از رشته هنری آموزش ببینید.

۹ نکته برای رسیدن به یک زندگی موفق و شاد


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

امید زاده هادی

دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها