آموزش شهروندی و فرهنگ اجتماعی خانواده و دوستان

۵ کار مهم والدین برای ساختن آینده فرزاندان

۵ کار والدین برای ساختن آینده فرزندان
Group of children

زمانی که به آینده فرزندانم فکر می‌کنم، تصویری از دانشگاه رفتن، ازدواج، شغل و یک زندگی کامل با بچه‌هایشان در نظرم مجسم می‌شود!
اما همیشه زندگی طبق انتظار جلو نمی‌رود، نظر شما چیست؟
زندگی غیرقابل پیش‌بینی است؛ از لحظه‌ای که بیدار می شوید ‌تا وقتی که دوباره به رختخواب بروید، با تغییرات، تصمیمات و هیجانات بسیاری همراه است.
با وجود مشکلات اقتصادی، امکان از دست دادن شغل، رکود مسکن و یا شرایط تحصیلی که روز به روز گران‌تر می‌شود، آیا دولت و یا شرکت‌های بیمه می‌توانند به تنهایی آینده خوبی برای فرزندانمان تضمین کنند؟ این کار مانند یک رویاست!
آینده کودک شما در مرحله اول در دست شما و در گرو تصمیم‌های سرنوشت‌ساز امروز شماست. پس با ما همراه باشید و از همین حالا روی این ۵ مورد سرمایه‌گذاری کنید

۵ کار والدین برای ساختن آینده فرزندان

۵ گام مهم برای تضمین آینده فرزندان

۱ – ثبت‌نام برای بیمه عمر

این یکی از آن چیزهایی است که همه می‌دانیم مفید و کارآمد است اما اغلب با ترس و اکراه به آن فکر می‌کنیم! شاید ناخودآگاه ما را به یاد مرگ و خطراتی که خانواده ما را تهدید می‌کند می‌اندازد، یا احساس می‌کنیم با این کار ممکن است امید به زندگی در ما کم شود. در صورتی که اینطور نیست. اجازه بدهید واقع‌بینانه درباره این مساله فکر کنیم؛ بیمه عمر در نبود شما می‌تواند برای فرزندانتان مهم باشد. به این قضیه به چشم معامله نگاه نکنید. البته که هیچ چیز فقدان پدر و مادر را جبران نمی کند و این فقط یک هدیه کوچک و مفید از طرف شما به آنهاست.

 

۲ – ذخیره دوران بازنشستگی

شما در جوانی قوی و با نشاط هستید و توانایی کسب درآمدتان از هر زمانی بیشتر است؛ به مرور که مسن‌تر شوید ارزش توقف کار را درک خواهید کرد. آینده‌نگری و پس‌انداز برای زمان پیری کمک خوبی برای بازنشستگی شماست تا هزینه‌ای بر فرزندانتان تحمیل نشود. این کار البته برای آینده خود بچه‌ها هم مفید است. این را به فرزندان خود بیاموزید که باید در جوانی چراغی برای پیری خود روشن کنند؛ یک پس انداز خوب در زمان ناتوانی به انسان اطمینان خاطر می‌دهد.

۵ کار والدین برای ساختن آینده فرزندان

۳ – مراقبت‌ از سلامتی خود

ما والدین گاهی اوقات خیلی سرمان شلوغ می‌شود. اغلب در لحظه زندگی می‌کنیم و شاید متوجه نباشیم که روزی جزو سالمندان می‌شویم. یکی از راه‌های ساختن آینده فرزندان، برنامه‌ریزی برای مراقبت‌های دوران سالمندی خودمان است. وقتی سن ما بالا برود آنها درگیر کار و زندگی خود هستند. نگهداری از شما وظیفه آنهاست، اما بیماری یا نیاز به پرستار برای خودتان و فرزندان استرس‌زا و ناراحت‌کننده خواهد بود. بیماری هایی مانند آلزایمر یا آرتروز در کمین پیری است! از همین حالا به فکر طرح‌هایی برای مراقبت طولانی مدت برای آینده خود باشید. داشتن برنامه و دانش قدرت است.

مواظب سلامتی خود باشید و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش بدهید. همیشه برای رسیدگی به خود وقت بگذارید.

 

۴ – کسب درآمد را به دختران خود آموزش دهید.

زنان هنوز هم نسبت به مردان سخت‌تر با کسب و کار کنار می آیند. اگر شخصی مهارت‌های لازم برای پول درآوردن را بلد نباشد، هنگام نیاز به پول و یا با افزایش سن، استرس و نگرانی به سراغ او خواهد آمد. تمرین و کسب مهارت و دانش درآمدزایی راه خوبی است که فرد در آینده آسایش مالی داشته باشد. جهان همیشه پر از استرس خواهد بود، انفجارهای تروریستی، رکود اقتصادی و جنگ‌های بی سر و ته همیشه وجود خواهد داشت. پس حداقل درست سرمایه‌گذاری کردن روی وقت، فکر و پول را به آنها بیاموزید تا بدون توجه به آنچه در جهان در حال وقوع است، اوضاع مالی خود را سروسامان دهند و مجبور به صرفه جویی در خرید نباشند.!

دختران بسیار باهوشند؛ و کسب این دست مهارت‌ها، البته متناسب با ظرفیت و توانایی‌شان، به رشد فکری و اجتماعی آنها کمک می کند.

۵ کار والدین برای ساختن آینده فرزندان

۵ – عشق به فرزندان

و اما قسمت آخر توصیه من برای تضمین آینده فرزندان، عشق، ارزش و احترام را در فرزندان شما بالا می‌برد.
شما باید مطمئن شوید که آنها علاوه بر آمادگی از نظر مالی، تشنگی کسب دانش و درک این را داشته باشند که زندگی در پول خلاصه نمی‌شود. آرامش بسیار مهم‌تر از آسایش است. آنها باید برای رشد، پیری و آینده خود آماده باشند. عشق ورزیدن، دوست داشتن و احترام به فرزندان و کمک به اینکه آنها عطش به یادگیری داشته باشند، باعث می‌شود همیشه به یاد شما باشند…

و این چیزیست که شما را از همه والدین متفاوت خواهد کرد.

 


پیروز باشید!
طراح باشی

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها