دکور و چیدمان منزل ساختنی و کاردستی

آموزش ساخت فانوس مراکشی- مهمان‌ها را شگفت‌زده کنید

فانوس‌های مقوایی و جاشمعی‌های فانتزی اگرچه خیلی ساده ساخته می‌شوند، اما در مهمانی‌ها و یا سر میز شام کاملا لوکس به‌نظر می‌رسند. بیایید با چند وسیله ساده، یکی از این فانوس ها را بسازیم.

DIY-Moroccan-Luminaries10

مرحله اول: مواد موردنیاز
۱-مقوا
۲-مداد
۳-سوزن
۴-یونولیت، فوم یا هر زیردستی دیگر
۵-چسب مایع

مرحله دوم: طراحی و سوراخ کردن مقوا

DIY-Moroccan-Luminaries8 DIY-Moroccan-Luminaries7DIY-Moroccan-Luminaries6

یک تکه مقوا  را به شکل مستطیل ببرید. ضلع بزرگتر قطر فانوس و ضلع کوچکتر ارتفاع فانوس خواهد بود. قبل از برش حتما یک بار اندازه‌ها را چک کنید تا فانوس پهن و یا خیلی نازک نشود. بعد از بریدن، طرح خود را با مداد روی مقوا بکشید. شما می‌توانید طرح‌های سنتی ایرانی یا طرح‌های مدرن بسته به سلیقه خود بکشید. حالا فوم یا زیردستی خود را زیر مقوا بگذارید و با سوزن نقاط روی خط طرح خود را سوراخ کنید. سعی کنید سوراخ‌ها همگی فاصله یکسانی از همدیگر داشته باشند.

مرحله سوم: چسب‌ کاری

DIY-Moroccan-Luminaries5 DIY-Moroccan-Luminaries4

DIY-Moroccan-Luminaries3

قبل از این مرحله مطمئن شوید که سوراخ‌ها را کامل ایجاد کرده‌اید، چون بعد از ایجاد استوانه این کار خیلی سخت خواهد شد. لبه یک سمت مقوا را چسب بزنید. حالا لبه دیگر مقوا را روی این قسمت بچسبانید. می‌توانید لبه دیگر را بین ۱ تا ۱.۵ سانتی‌متر روی لبه دیگر قرار دهید.

گیره‌های لباس را به دو سمت مقوا بچسبانید تا چسب کاملا خشک شود.

مرحله چهارم- فانوس را روشن کنید

DIY-Moroccan-Luminaries2

 DIY-Moroccan-Luminaries1

بهتر است داخل فانوس از لامپ‌های ارزان LED استفاده کنید. اما اگر فضا شاعرانه است و یا شما فضای سنتی و اصیل را ترجیح می‌دهید می‌توانید از شمع استفاده کنید. در این مواقع حتما شمع را در جاشمعی شیشه‌ای، استکان و یا هر محافظ دیگری که دم دست دارید قرار دهید. این کار خطر سوختن مقوا را به صفر می‌رساند. همچنین دقت کنید که طول فانوس باید بلندتر از شمع و جاشمعی باشد.

پیروزباشید، طراح باشی


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

طراح‌باشی

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها