دسته‌بندی نشده

چگونه یک فریلنسر موفق شوم؟

چگونه یک فریلنسر موفق شوم؟
چگونه یک فریلنسر موفق شوم؟

فریلنسرها کسانی هستند که بدون وابستگی به یک مجموعه یا یک شرکت دولتی یا خصوصی به صورت تخصصی کار می‌کنند. در واقع فریلنسرها خدمات تخصصی خود را بر مبنای اصول یا قوانین کسب و کار فردی خود می‌فروشند.
اما مهم ترین ویژگی بارز اغلب فریلنسرها این است که آنها یک شرکت یا دفتر یا مجموعه  تجهیز شده کامل در اختیار ندارند، بلکه اغلب آنها در مکان یا دفتر کارفرمای خود مستقر می شوند و کار می کنند. البته  بیشتر آنها در منزل شخصی یا  دفتر کوچک ، فعالیت می کنند و کار را تحویل می دهند. انوع مختلفی از کسب وکارهای فریلنسری  در دنیا وجود دارد و کم کم این موضوع در کشور ما هم در حال باب شدن است! مثلا طراحان گرافیک، برنامه نویسان وب، معمارانی که به صورت آزاد کار می کنند را می توان جزو اصلی ترین افراد در زمینه فریلنسرینگ شناخت.
اما پس از این مقدمه قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم که فریلنسرها چگونه می توانند کسب و کار خود را به عنوان یک شغل حرفه ای موفق داشته باشند و ضمن اینکه استرس های حوزه فریلنسیگ را تا حدودی از خود دور کنند، درآمد قابل قبولی برای خود داشته باشند

پس در این مطلب با ما همراه باشید

۱- چارچوب خود را مشخص کنید

 

باوجود اینکه یک فریلنسر در قید و بند و قوانین خاص یک مجموعه قرار ندارد و تحت نظر مدیر مستقیم نیست، اما برای موفقیت در حرفه تخصصی خود لازم است که مرزی بین زندگی کاری و زندگی غیرکاری خود ایجاد کند؛ اصول کارکردن صحیح را بیاموزد و آنها را اجرایی کند.

۲- شب ها بخوابید، روزها کار کنید!

 اکثر فریلنسرها تمایل دارند شب ها کار کنند و روزها بخوابند. در نگاه اول شاید ایرادی به این موضوع وارد نباشد به ویژه اینکه فریلنسرها تحت قوانین خاصی نیستند و هرطور که مایل هستند کار می کنند. اما از آنجا که جامعه کارفرمایان شروع کارشان از ابتدای صبح است ما به عنوان فریلنسر بهتر است بپذیریم که کارفرمایان بیشتر تمایل دارند در ساعات اداری کار خود را تحویل بگیرند و با فریلنسر در ارتباط باشند.

۳- نام خود را بر سر زبان ها بیاندازید!

مساله بسیار مهمی که می بایست به آن اشاره کرد این است که کسب و کارهای فریلنسری بیشتر وابسته به نام شخص هستند. در واقع این نام فریلنسر است که در بازار اعتبار کسب می کند و این اعتبار را تبدیل به ابزار جذب پروژه های خوب و به تبع آن تبدیل به محل جذب در آمدهای قابل قبول می کند. بر همین اساس پیشنهاد می کنیم که در مسیر توسعه نام و برند شخصی خود تصمیمات درستی اتخاذ کنید و گام های درستی بردارید.

۴- نمونه کار های خود را تقویت کنید!

سعی کنید کوچکترین کارها را هم به بهترین شکل ممکن انجام دهید. با نمونه کارهای قوی مشتری را به سمت خود جذب کنید.

۵- وبسایت شخصی خود را راه اندازی کنید.

تجربه نشان داده است فریلنسرهایی که وبسایت های خوبی در اینترنت دارند و به سهولت دیده می شوند، راحت تر اعتماد کارفرما راجلب می کنند و بهتر می توانند آنها را به سمت خود جذب کنند. پیشنهاد می کنیم که اگر قصد ورود به دنیای فریلنسینگ را دارید و یا اگر در حال حاضر به عنوان فریلنسر کار می کنید حتما به فکر راه اندازی یک وبسایت شخصی و ترجیحا به نام خود باشید. پس از راه اندازی وبسایت، آن را توسعه دهید. با تولید محتوای مناسب بازدید سایت خود را افزایش دهید. نکته بسیار مهم این است که نمونه کارهای خود را در معرض دید قرار دهید. اگر بتوانید رضایت نامه هایی را که کارفرمایان قبلی به شما داده اند را در وبسایت خود قرار دهید و یا بخشی در سایت داشته باشید که نظرات کارفرمایان را با صداقت در آن نمایش دهید. این کار کمک زیادی به جذب مشتریان جدید خواهد کرد.

۶- به اصول مذاکره آشنا شوید!

قدرت شما در مذاکره می تواند پروژه های خوبی را جذب کند. همچنین بعد از جستجو از طرف کارفرمایان و دعوت به مصاحبه، یک مذاکره ضعیف از جانب شما می تواند منجر به از دست دادن یک پروژه خوب شود.

۷- استفاده از پوشش مناسب

پوشش مناسب برای یک فریلنسر امری بسیار مهم است حتما در این امر دقت کافی را داشته باشید.

۸- کارت ویزیت مناسب خود را داشته باشید.

سعی کنید همیشه همراه خودتان چند عدد کارت ویزیت شیک و ساده داشته باشید تا در زمان مناسب به کارفرما یا کسانی دهید که ممکن است با آنها جلسه داشته باشید.

-:: صمیمانه سپاس گذاریم که با ما همراه بودید. منتظر نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما عزیزان هستیم::-


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

امید زاده هادی

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها