آموزش‌های عمومی موفقیت در زندگی موفقیت در کار

چگونه می توان در طول ۱۰ سال از ورشکستگی به بازنشستگی رسید؟

از ورشکستگی تا بازنشستگی در 10 سال

شما می‌توانید وضعیت اقتصادی خود را تغییر دهید.
ورشکستگی در زندگی اتفاق خوشایندی نیست. مهم نیست که به این مرحله رسیده‌اید، مهم این است که چگونه از این بحران عبور کنید. اگر می‌خواهید چیزهای بیشتری به دست آورید، باید فعالیت‌های بیشتری را آغاز کنید. این موضوع کاملاً به خودتان بستگی دارد.
بسیاری از مردم می‌توانند در شرایط سخت مالی همه‌چیز را برگردانند. این موضوع یک معجزه نیست. به‌مانند کاهش وزن نیاز به نظم و برنامه دارد و نمی‌تواند در یک‌شب اتفاق بیفتد.
چگونگی این موضوع را بررسی می‌کنیم.

روز اول – تصمیم به انجام کار؛ چگونگی آن مهم نیست

آینده شما به خودتان بستگی دارد. شما می‌توانید تغییرات لازم در جهت رسیدن به یک زندگی آرام و بازنشستگی آسوده را ایجاد کنید. قدم اول تصمیم‌گیری به انجام این کار است.؛ چگونگی انجام این کار مهم نیست.
ممکن است شما به تغییرات اساسی نیاز داشته باشید. دوستان و خانواده (و حتی همسر) ممکن است سعی در صحبت با شما در مورد این تغییرات داشته باشند. به آنها اجازه ندهید تا شما را از هدفتان دور کنند. امنیت مالی خود را تصور کنید. حالا شما مانند یک کودک نوپا برای خودتان ایجاد تعهد نمایید. تعهدات خود را یادداشت و آنها را مطالعه نمایید.

ماه اول تا سوم – شروع یک زندگی با مشقت

شما می‌توانید راه رسیدن به هدفتان را کوتاه کنید، این کار ساده نیست – اما ارزشش را دارد. اولویت اول شما برای کاهش هزینه‌های هفتگی و ماهیانه شماست.
اگر از تمامی ظرفیت موجود برای هزینه‌های کمتر استفاده کنید، باقدرت می‌توانید مبلغ بیشتری را پس‌انداز نمایید. این کار مستلزم زندگی بدون هزینه تا زمان پرداخت بدهی و پس‌انداز مناسب می‌شود. یک اتاق به‌جای مکان فعلی خود اجاره کنید  حتی اگر متأهل هستید. از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید. از فروشگاه‌های مناسب خرید کنید.
برنج و غلات در خانه بپزید. تلویزیون و تلفن همراه نخرید. اگر برای مدت کوتاهی به این شکل زندگی کنید، می‌توانید به‌سرعت میزان بدهی‌های خود را کاهش داده و پس‌انداز خود را افزایش دهید. راه کنار آمدن روانی با این موضوع آن است که با خود بگویید این وضعیت دائمی نخواهد بود.

ماه چهارم – توسعه یک سیستم ردیابی (مدیریت مالی)

راهی برای دستیابی به مخارج خود، بدهی‌های پایان ماه، حساب‌های بانکی و همه‌چیزهای مربوط به پول، پیدا کنید. این کار می‌تواند به‌سادگی یادداشت پس‌انداز ماهیانه، کل برداشت‌های مالی و یا به پیچیدگی نرم‌افزار حسابداری مالی برای دسته‌بندی هزینه‌ها باشد که البته راه ساده بهتر است. نکته کلیدی راه دسته‌بندی وضعیت اقتصادی است. شما می‌توانید با یک الگوی زمانی و شناسایی مشکلات، مخارج خود را مدیریت کنید. این‌ یک انگیزه قوی برای نگاه به گذشته و مشاهده پیشرفت شما است.

ماه پنجم تا دوازدهم – پس‌انداز تمامی سرمایه‌های مازاد

حالا شما مخارج خود را کاهش داده‌اید و سرمایه‌های مازاد خود را در یک حساب و یا به‌صورت سرمایه‌گذاری پس‌انداز کرده‌اید.
نگران سرمایه‌گذاری‌ها نباشید. این کار برای ادامه راه است. حالا شما نیاز به امنیت مالی در یک حساب بانکی دارید. این یک چالش برای پس‌انداز بیشتر و بیشتر است. هرگاه تصمیم به خرید داشتید، تصویر افزایش پس‌اندازهای خود را به یاد آورید که این کار موجب انصراف شما از خرید می‌شود. تعهدات خود را به یادآورید و برای سرعت بخشیدن در رسیدن به این هدف کوشا باشید.

سال دوم – جایگزینی عادت‌های هدر دادن پول با عادات پول‌ساز

پول به‌سختی به دست می‌آید. شما عادات غلطی دارید که باید به‌جای هدر دادن پول، آن را به عادت‌های پول‌ساز تبدیل کنید. فروش قوطی‌های آلومینیومی کنسرو برای بازیافت به ازای ۵ سنت برای پول‌سازی کار بدی به نظر نمی‌رسد. پاداش‌هایی نیز از کار بیشتر به دست می‌آید. این کار به شما زمان کمتری برای خرج کردن پول می‌دهد. راهی برای از بین بردن ساعات بیهوده‌ی هفته خود، برای به دست آوردن درآمد بیشتر بیابید؛ و یا راهی برای توسعه توانایی‌های خود انجام دهید. آیا با تغییرات، موفق‌تر می‌شوید. شغل خود را تغییر دهید، توانایی جدید کسب کنید و یا توانایی بازاریابی خود را بالا ببرید؟ با افرادی مرتبط در این زمینه مشورت کنید. به مدرسه‌های شبانه بروید و یا در کلاس‌های آنلاین شرکت کنید. اهمیت توانایی‌های اجتماعی را فراموش نکنید. شاید شما یک توانایی داشته باشید ولی توانایی دیگران مورد نیاز جامعه باشد. از دوستان، همکاران و رؤسای خود برای نظرات صادقانه در این مورد بپرسید. حالا وقت آن رسیده است که با تصمیم خود، گذشته را تغییر داده و زندگی را ادامه دهید.

سال سوم – مطالعه یک کتاب اقتصادی در ماه

به کتابخانه بروید و یک کتاب مرتبط با مسائل مالی بیابید. این کتاب می‌تواند در مورد راه درآمد بیشتر و یا سرمایه‌گذاری باشد. موضوعاتی مانند کسب درآمد از طریق آژانس‌های معاملاتی و یا افزایش توانایی شغلی نیز می‌تواند مطرح باشد. ممکن است شما قسمتی از این کتاب را درک نکنید، مشکل نیست، به‌ مرور زمان اطلاعات شما افزایش می‌یابد.

سال چهارم – پول بیشتر بله، خرج بیشتر نه!

وقتی شروع به کسب درآمد بیشتر می‌کنید، به‌راحتی می‌توانید پول بیشتر خرج کنید و این کار باعث بازگشت شما به دوران ورشکستگی می‌شود. از این کار بپرهیزید و در این جهت بر روی وضعیت اقتصادی خود را بر اساس سیستم ردیابی (مدیریت مالی) خود که در سال اول معین کرده‌اید نظارت کنید. همچنین تعهدات خود را مطالعه کرده و یادداشت نمایید. این کارها برای شماست و ارزشش را دارد.

سال پنجم تا دهم – تکرار مراحل گفته‌شده در صورت نیاز

اگر تمامی مراحل را دنبال کنید، در پنجمین سال شما در مسیر امنیت اقتصادی قرار گرفته‌اید. این به معنای عدم تحرک نیست. شما باید باقاعده‌ی راه خود را ادامه دهید. شما نمی‌توانید وزن خود را با چند نوبت تمرین در سال کاهش دهید. این کار عادت‌های مالی شما را تغییر می‌دهد. موفقیت اقتصادی درگرو عادات مالی شما در طول زندگی است. حالا شما فقط چند سال با هدف خود فاصله دارید و حالا باید بدانید چه مقدار سرمایه برای بازنشستگی خود لازم دارید. حالا اهداف خود را بازنشانی کرده و به‌سوی اهداف جدید حرکت کنید.


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

مهدی نعمتی

نویسنده و مترجم.

دانشجوی سال دوم رشته پزشکی...

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها