مهارت های زندگی

چگونه در زندگی و کار موفق شویم – رمز اول

success

رویاهایی بزرگ در سر بپرورانید

اولین رمز میلیونرهای خودساخته این است:

رویاهای بزرگ در سر بپرورانید! به خودتان اجازه دهید که برای داشتن یک زندگی دلخواه، تصورات و رویاهای بزرگ داشته باشید و در مورد میزان در آمد و حساب بانکی دلخواه‌تان فکر کنید.

همه انسان‌های بزرگ با رویای داشتن چیزی متفاوت از آنچه امروز دارند شروع می‌کنند. ترانه ای معروف می گوید: برای تحقق یک رویا، باید اول رویایی داشته باشی. این در مورد شما و هر کس دیگر نیز صادق است.

تصور کنید هیچ محدودیتی برای آنچه که می‌توانید باشید و آمی‌توانید داشته باشید وجود ندارد. فقط یک لحظه فکر کنید که دارای وقت، پول، تحصیلات، تجربه، دوستان، روابط، منابع لازم و هر چیز دیگری هستید. اگر توانایی‌های شما کاملا نامحدود باشد، چه نوع زندگی برای خود و خانواده تان فراهم خواهید کرد؟

تفکر برگشت از آینده را تمرین کنید

این روش بسیار قدرتمند است و دائما توسط افراد موفق به کار گرفته می‌شود. این نحوه تفکر اثر شگفت‌انگیزی بر ذهن و رفتار شما دارد. روش کار چنین است:

خود را پنج سال به جلو ببرید. تجسم کنید که پنج سال گذشته و اکنون زندگی شما از هر جهت کامل است. زندگی‌تان چگونه به نظر می رسد؟ چه می‌کنید؟ در آمدتان چقدر است؟ نقدینگی حساب بانکی‌تان چقدر است؟ به چه سبکی زندگی می‌کنید؟

تصویری از آینده بلند مدت خود خلق کنید

هر چه تصویر مربوط به تندرستی، خوشحالی و کامیابی شما واضح تر باشد، پیشرفتتان به سوی آنها و حرکت آنها به سوی شما سریع تر خواهد بود. هنگامی که تصویر ذهنی روشنی از وضعیت آینده خود خلق می کنید، برای تبدیل آن به واقعیت، فردی مثبت‌تر، دارای انگیزه قوی و مصمم‌تر خواهید شد. به این ترتیب استعداد ذاتی خود را تحریک کرده و ایده‌های فراوانی از ذهن‌تان ترواش می‌کند که همگی به تحقق تصویر ذهنی‌تان کمک می‌کنند.

شما همیشه تمایل به حرکت در جهت رویاها، تصاویر و بینش‌های مهم خود دارید. همین که به خود اجازه دهید رویاهای بزرگ داشته باشید، قدر و احترام بیشتری برای خودتان قائل می‌شوید و اعتماد به نفس و خوشحالی‌تان افزایش می‌یابد. رویاها و بینش‌ها ایجاد هیجان می‌کنند و باعث تحریک شما در جهت بهتر بودن و موثر عمل کردن می‌شوند.

این سوال مهم را بارها از خود بپرسید و به آن جواب بدهید: اگر از تحقق آن مطمئن باشیم، بزرگ‌ترین آرزوی من چه خواهد بود؟

اگر موفقیت شما برای دست‌یابی به یک هدف، چه کوچک و چه بزرگ، کوتاه مدت یا بلندمدت صددرصد تضمین شده باشد، آن هدف چه خواهد بود؟ اگر از تحقق آن مطمئن باشید، در رویای خود چه هدف بزرگی را تصور می‌کنید؟

این هدف هر چه هست، آن را بنویسید و مجسم کنید که هم اکنون به آن دست یافته اید. سپس به عقب و به وضعیت کنونی خود برگردید. چه اقداماتی برای رسیدن به این هدف باید انجام دهید؟ چه تغییراتی باید در زندگی تان ایجاد کنید؟ چه چیزهای جدیدی را باید شروع کنید و چه چیزهایی را باید متوقف کنید؟ با چه کسانی باید معاشرت کنید و یا نکنید؟ اگر زندگی تان از هر جهت کامل باشد، چه ویژگی هایی خواهد داشت؟

ببینید چه کارهایی را باید به نحوی متفاوت انجام دهید و این تغییر روش را از همین امروز شروع کنید.

داشتن رویای بزرگ

داشتن رویای بزرگ، نقطه شروع دست یابی به استقلال مالی است. بزرگ ترین علت عدم موفقیت مالی مردم این است که هرگز به فکر آنها خطور نمی کند که می توانند. در نتیجه هیچوقت شروع و سعی نمی کنند. آنها همین طور دور خودشان می چرخند و تمام درآمدشان را به اضافه کمی بیشتر خرج می کنند. ولی هنگامی که در مورد موفقیت های مالی رویاهای بزرگ در سر داشته باشید، نظرتان نسبت به خودتان و زندگی تان تغییر خواهد کرد و امور خود را به تدریج به گونه ای دیگر انجام می دهید تا اینکه تغییراتی گسترده و مثبت در زندگی تان ایجاد شود. داشتن رویاهای بزرگ، نقطه شروع موفقیت مالی و میلیونر شدن است.

حتما تمرین کنید

با فرض اینکه موفقیت شما صددرصد تضمین شده است لیستی از اقداماتی که باید انجام دهید تهیه کنید.

سپس یک اقدام را انتخاب و بلافاصله دست به کار شوید.

فقط رویاهای بزرگ می توانند روح انسانها را به حرکت درآورند

مارکوس اُرِلیوس


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

طراح‌باشی

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها