تولید محتوا کپی رایتینگ نویسندگی

چگونه تیتر بنویسم؛ اهمیت عنوان در کانتنت مارکتینگ

چگونه تیتر بنویسم؛ اهمیت عنوان در کانتنت مارکتینگ
تیتر و عنوان جذاب می‌تواند نقش مهمی در دیده شدن مطلب شما دارد

تیتر؛ ترمز نگاه مخاطب در اتوبان تبلیغات

علی شهبازی:

اغلب هنگامی که داخل مطب دکتر و یا آرایشگاه منتظریم که نوبت‌مان شود،‌ خودمان را سرگرم خواندن مجلات و روزنامه‌ها می‌کنیم. در این اوقات در واقع ما متن صفحات را مطالعه نمی‌کنیم و در حین اینکه حواسمان به نوبت‌مان است، صفحات مجله را ورق می‌زنیم. اما در میان همه این اتفاقات، ناگهان روی یک صفحه مکث می‌کنیم؛ تیتر خبر را می‌خوانیم و احتمالا ادامه متن را مطالعه می‌کنیم.

عنوان همان چیزی است که باعث می‌شود شما روی یک صفحه متوقف شوید؛ یک روزنامه  را از بین همه نشریات یک کیوسک روزنامه‌فروشی بردارید؛‌ همان چیزی است که باعث می‌شود شما موس کامپیوتر را رها کنید و روی یک پست در اینترنت مکث کنید.

موارد ذکر شده در مورد عنوان،‌ باعث می‌شود کپی‌رایترها در هنگام تولید محتوا، توجه ویژه‌ای به تیتر داشته باشند تا بتوانند از میان هزاران خبر، تبلیغ، مقاله و پست‌های مختلف در اینترنت و صفحات شبکه‌های اجتماعی، متن خود را به خواننده یا بیننده نشان دهند.

 

تیتر در کانتنت مارکتینگ؛ عشق در نگاه اول!

در دنیای سریع امروز، اهمیت تیتر گاهی از خود مطلب نیز بالاتر است و بدون یک عنوان خوب، شما تقریبا همه زحمت خود را برای نوشتن یک مطلب خوب و یا یک تبلیغ جذاب هدر داده‌اید. در واقع تیتر مصداق عینی عشق در یک نگاه را دارد و اگر شما نتوانید در همان لحظه اول مخاطب را جذب کنید، برای همیشه او را از دست داده‌اید.

امروزه استفاده از علم کپی‌رایتینگ در  کانتنت استراتژی بسیار فراگیر شده است و یک مدیر تولید محتوا (content manager) به خوبی می‌داند که موفقیتِ کانتنت مارکتینگ (content marketing) در گرو تولید محتوای غنی است.

اما محتوا بدون کمک کپی‌رایتر و نوشتن یک عنوان جذاب نمی‌تواند به جذب مخاطب منجر شود. یک کپی‌رایتر (copywriter) با استفاده همزمان از هنر نویسندگی و تکنیک‌های فروش می‌تواند عنوانی بنویسد که جذب کند، گویا باشد و مخاطب را وادار به دنبال کردن موضوع کند.

۳۶ تکنیک برای نوشتن تیتر

در مطلب ۳۶ روش برای نوشتن عنوان و تیتر، سعی کرده‌ام تا اغلب روش‌های مرسوم برای نوشتن عنوان را با ارایه مثال ذکر کنم. این پست می‌تواند مرجعی برای روزنامه‌نگاران،‌ نویسندگان وبلاگ و وب‌سایت، فروشندگان و مدیران بازاریابی و حتی مدیران شبکه‌های اجتماعی مثل تلگرام باشد.

………………………………….

متن کامل این مقاله را می‌توانید در وب‌سایت علی شهبازی؛ کپی‌رایتر وکانتنت استراتژیست به آدرس alishahbazi.info بخوانید.


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

علی شهبازی

کپی رایتر, مدیر تولید محتوا و آهنگساز،
Copywriter, Content manager , video marketer and musician

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها