مهارت های زندگی

چند راهنمایی کلی برای خرید ماشین

خرید ماشین مدل جدید کار بسیار جذابی است ولی اگر دفعه اولتان است که می‌خواهید این کار را انجام دهید، ممکن است مقداری استرس داشته باشید. بعلاوه شرکت‌هایی که وسایل نقلیه تولید می‌کنند و دارای ویژگی‌ها، قیمت‌ها و توانایی‌های منحصربفردی‌اند هم کم نیستند.
اما نباید مضطرب بود. شما می‌توانید این کار را با تحقیق کافی در مورد مدل‌های مختلفی از ماشین‌های مدنظرتان بخوبی انجام دهید و خودرویی انتخاب کنید که قدرت خرید آن را دارید.
برای خرید ماشین چند نکته اساسی وجود دارد که در ذیل به آنها اشاره می‌کنیم:

صداقت بهترین سیاست هنگام معامله با فروشنده است

طی سالهای متمادی، فرهنگ‌های مختلف فروشندگان اتومبیل را افرادی معرفی کرده‌اند که هیچگونه صداقتی در کار خود ندارند و دست به هر اقدامی می‌زنند تا مشتریان خود را فریب دهند که این باور غلط باعث شده مردم سعی بر فریب‌دادن فروشندگان ماشین داشته باشند اما مطمئنا روزی این باور اشتباه از بین خواهد رفت.
کمی در این باره فکر کنید: فروشندگان روزانه چندین قرارداد با خریداران خود امضا می‌کنند در حالی که شما این کار را هر چند سال یکبار انجام می‌دهید. اگر برای خریدتان دارای قوانین خاص خود هستید، فروشنده به نظرات شما احترام خواهد گذاشت و این عمل وی سبب راحت‌ترشدن معامله می‌شود.

۱۰درصد از درآمد ماهانه خود را برای هزینه‌های جاری خودرو کنار بگذارید

هنگامی که برای خرید ماشین اقدام می‌کنید، فقط به قیمت ابتدایی آن توجه نکنید زیرا اتومبیل وسیله‌ای است که هزینه‌های جانبی زیادی دارد. مثلا بیمه، بنزین و…. بنابراین برای اینکه از پس این هزینه‌ها برآیید، بهتر است ۱۰درصد درآمدتان را برای این امور پس‌انداز کنید.
باید به یاد داشت که خودرو وسیله‌ای است که به مرور زمان از ارزش آن کاسته می‌شود و بر خلاف مسکن، قیمت آن ممکن است کاهش یابد و اگر از آن درست نگهداری نکنید، به یک عتیقه تبدیل خواهد شد.
یک راه برای محاسبه هزینه‌های جانبی، احتساب استهلاک آن در طول ۵سال ابتدایی آن است.

آینده بازار خودرو را پیش‌بینی کنید

ممکن است کار غیرممکنی باشد ولی باید تصمیم‌گیری نمایید که برای چه مدت زمانی می‌خواهید این اتومبیل را نگهدارید و همچنین پیش‌بینی کنید که تا آن زمان چه اتفاقاتی خواهد افتاد. چنین نگرشی باعث می‌شود نه‌تنها ماشینی متناسب با زمان حال خود بخرید، بلکه وسیله‌ای را خریداری نمایید که به شیوه زندگی شما در آینده هم مرتبط است.
مثلا؛ اگر زوج جوانی هستید که برای خرید ماشین اقدام کرده‌اید، ممکن است خودرویی کوچک مناسب شما باشد ولی باید این را هم در نظر بگیرید که در آینده تعدادتان بیشتر خواهد شد. پس انتخاب ماشینی با ابعاد کوچک نمی‌تواند ایده‌آل آینده‌تان باشد.


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

سید محمد معلمی

An English lover
English translator & English teacher

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها