آموزش شهروندی و فرهنگ اجتماعی آموزش‌های عمومی موفقیت در زندگی موفقیت در کار

هر چه سخت‌تر کار کنم، موفق‌تر می‌شوم

هر چه سخت تر کار کنم، موفق تر می شوم.
علی دایی، مرد سخت کوش و سرشناس ترین فوتبالیست تاریخ ایران

همۀ میلیونرهای خودساخته بسیار سخت کار می‌کنند. آنها کار را زودتر از بقیه شروع می کنند، سخت‌تر کار می‌کنند و دیرتر به خانه می روند.  بیشتر افراد موفق به عنوان سخت‌کوش‌ترین افراد در رشتۀ خودشان شناخته می‌شوند.

فرمول «اضافه بر ۴۰»

طبق این فرمول،‌ تا ۴۰ ساعت کار کردن در هفته فقط جهت گذران زندگی است و هر میزان کار اضافه بر این  ۴۰ ساعت، در جهت کسب موفقیت است. در واقع  اگر فقط ۴۰ ساعت در هفته کار کنید، یک زندگی معمولی خواهید داشت، هرگز پیشرفت چشمگیر و موفقیت مالی عمده‌ای به دست نخواهید آورد، در نظر همکاران چندان احترام و اعتباری نخواهید داشت و همیشه متوسط باقی می‌مانید. اما هر ساعت اضافه بر ۴۰ ساعت نرمال کاری، سرمایه‌گذاری بزرگی برای آینده است. شما می توانید با توجه به میزان کار بیش از ۴۰ ساعت در هفته، وضعیت خود را در پنج سال آینده به دقت پیش‌بینی کنید. باید اعتراف کرد که هیچ جایگزینی بهتر از  کار سخت و طولانی برای موفقیت وجود ندارد.

میلیونرهای خود ساخته به طور متوسط ۵۹ ساعت در هفته کار می‌کنند. بسیاری از آنها، مخصوصا در اوایل کار، ۷۰ یا ۸۰ ساعت کار می‌کنند و به جای پنج روز، شش روز در هفته و در هر روز ساعات بیشتری مشغول کار هستند. پس اگر می‌خواهید با یک میلیونر موفق تماس تلفنی بگیرید، بهتر است قبل یا بعد از ساعات معمول کاری باشد چون او پیش از رسیدن کارکنان و بعد از رفتن آنها در محل کار حضور دارد.

جیمز گروور تربر
جیمز گروور تربر نویسنده و کارتونیست آمریکایی

در تمام ساعات کاری، کار کنید

به این جملۀ کلیدی عمل کنید و در هنگام کار وقت را تلف نکنید.

پس از ورود به محل کار بلافاصله کار را شروع کنید. وقتی که همکاران می‌خواهند سر صحبت را باز کنند، عذرخواهی کنید و بگویید: «باید برگردم سر کارم». ساعات کاری را صرف صحبت تلفنی با دوستان، گفتگو با همکاران یا خواندن روزنامه نکنید. تمام وقت را کار کنید.

همین امروز تصمیم بگیرید که به عنوان سخت‌کوش ترین فرد در حرفه خود شناخته شوید. با سخت‌کوشی مورد توجه اشخاصی قرار می‌گیرید که بیش از هر عامل دیگری می‌توانند در کسب موفقیت به شما کمک کنند.

تمرین عملی

همین امروز برنامه‌ریزی کنید که ساعات کاری روزانه خود را افزایش دهید. تصمیم بگیرید که یک ساعت زودتر در محل کار حضور پیدا کنید و از دیگران جلو بیافتید. در وقت ناهار که دیگران نیستند شما کار کنید. همچنین در پایان روز، یک ساعت بیشتر بمانید که چیزی از کار باقی نماند. با این روش در حالی که فقط دو ساعت به روز کاری تان اضافه می شود به تنهایی کارآیی شما را دو برابر خواهد کرد.

به قول جیمز تربر هر چه سخت تر کار کنم، موفق‌تر می‌شوم.


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

طراح‌باشی

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها