دسته‌بندی نشده

مواردی که برای راه‌اندازی یک فروشگاه تجارت اینترنتی باید بدانید

مواردی که برای راه‌اندازی یک فروشگاه تجارت اینترنتی باید بدانید
مواردی که برای راه‌اندازی یک فروشگاه تجارت اینترنتی باید بدانید

خب، تصمیم گرفته‌اید تا کسب‌وکاری به راه بیندازید و یکی از نیازهای کلیدی شما یک وب‌گاه خرید و فروش اینترنتی خواهد بود. چرا حالا؟ اصلا برای شروع ساختن یک وبگاه خرید و فروش اینترنتی نیرومند و پربازده باید از کجا شروع کنید؟
با وجود فروشگاه‌های نرم‌افزار تجارت الکترونیک و سازمان‌هایی که در این زمینه خدمات ارائه می‌دهند، ساخت یک فروشگاه آنلاین بسیار آسان شده است. اما این بدان معنا نیست که ایجاد یک تجارت آنلاین موفق به راحتی قدم‌ زدن در پارک است. رقابت میان شرکت‌های گوناگون تجارت الکترونیک از هر زمان شدیدتر شده است و از این رو رقابت حقیقی تعریف برتری و مزیت‌تان در برابر شرکت‌های رقیب، و استفاده از آن برای افزایش تعداد مشتری‌ها و آمار فروش‌تان است.
این موارد می‌توانند به شما برای آغاز ساخت وبگاه خریدوفروش اینترنتی رویایی‌تان از همین امروز به شما کمک کنند.

محصولی که می‌خواهید بفروشید را به خوبی بشناسید

قبل از آنکه وبگاهی را راه‌اندازی کنید، باید ارزیابی قابل‌فهمی از محصول یا محصولاتی که می‌خواهید بفروشید، داشته باشید. به طور مشخص کدام محصول را در نظر دارید. آیا آن را خودتان تولید می‌کنید، یا قرار است که از تولیدکننده بگیرید؟ برای الان برنامه دارید به چه قیمتی بفروشید؟ حاشیه‌ی سودی که برای هر محصول در نظر دارید چه قدر است؟
محصول الزاما نباید تازه یا خارق‌العاده باشد. در نبرد برای کسب مشتری،‌ جبهه‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید در آنها برنده باشید. برای مثال، ممکن است متوجه شوید که شما بازار محصولی که در شهرتان موجود نیست را در اختیار دارید. همچنین می‌توانید بر عرضه‌ی محصولات باکیفیت تمرکز کنید و بدین‌گونه در زمینه‌ی کیفیتْ اعتباری به دست آورید. همچنین ببینید که آیا علاقه‌ای به یک صنعت خاص دارید یا نه. آیا عاشق مدل‌های کشتی هستید؟ آیا از کوله‌پشتی‌های مرغوب خوش‌تان می‌آید؟ آیا ساختن اسباب بازی را دوست دارید و فکر می‌کنید می‌توانید آنها را به صورت آنلاین بفروشید؟ علاقه‌ای شدید به یک محصول یا صنعت خاص اغلب منجر به موفقیت کارآفرین می‌شود.

در خصوص بازار محصول‌تان تحقیق کنید

هرچه قدر هم که دوست داشته باشید محصول‌تان را عرضه کنید و رقیب‌هایتان را شکست دهید یا بازاری بدون استفاده را فتح کنید، به شما قویا سفارش می‌شود که ناگهان وارد این کارزار نشوید. نخست ببینید که کسانی هستند که بخواهند چیزی که شما دارید را بخرند؟
یک روش برای انجام این کار، پیش‌فروش است. می‌توانید با درخواست از مردم برای پیش‌خرید محصول  قبل از آنکه پول خود را بر روی تولید یا سفارش محصول خرج کنید، میزان تقاضا را ارزیابی کنید. نخستین مشتریان‌تان می‌توانند با این تضمین که در زمان ساخت محصول یا رسیدن آن اولین کسانی خواهند بود که آن را دریافت می‌کنند، برای‌تان از پیش پول ارسال کنند. در این میان، روندی برای تضمین برگشت پول نیز طراحی کنید تا اطمینان بیشتری به مشتری بدهید.

محصول‌تان را اصلاح کنید

به دست آوردن تعدادی مشتری اولیه، انجام یک نظرسنجی و درخواست از دوستان و خانواده‌ برای آزمایش محصول‌ به شما فرصتی می‌دهد تا کالاهای خود را اصلاح کرده و استراتژی خود را مجددا طراحی کنید. اگر محصول‌تان را خودتان تولید می‌کنید، بنابراین احتمالا می‌توانید آن را براساس بازخورد مشتریان تغییر دهید. اگر آن را از یک تامین‌کننده می‌خرید و متوجه شدید که کیفیت محصول آن‌قدرها هم خوب نیست، شاید باید به دنبال تهیه‌کننده‌ی بهتری باشید.

یک پلتفرم تجارت اینترنتی عالی برای وبگاه‌تان انتخاب کنید

بسیاری از کارآفرینان به شما خواهند گفت که خود محصول و به دست آوردن تعدادی مشتری اولیه مهم‌تر از راه‌اندازی وبگاه تجارت اینترنتی است. زمانی که تولید نمونه‌های اولیه‌تان و تحقیق در خصوص بازار محصول‌ به پایان رسید، باید وبگاه‌تان را بسازید.
اولویت اول در یک تجارت، پلت‌فرم تجارت اینترنتی است. این پلت‌فرم نرم‌افزاری است که محصولات شما و فرآیندهای فروش را مدیریت می‌کند. تعداد زیادی فروشنده‌ی پلت‌فرم تجارت اینترنتی وجود دارد، بنابراین خوب تحقیق کرده تا متوجه شوید کدام پلت‌فرم برای تجارت شما از همه مناسب‌تر است.
اگر انتخاب‌کردن برای‌تان بسیار سنگین یا بسیار فنی بود، می‌توانید از خدمات‌دهندگان راهکارهای تجارت اینترنتی کمک بگیرید. آنها می‌توانند به شما در انتخاب فناوری‌های درست تجارت اینترنتی یاری دهند و شما را در طول کارهای مربوط به برنامه‌ریزی هدایت کنند.
اصل این است که مطمئن شوید که پلت‌فرم تجارت اینترنتی‌تان این خصوصیات را داشته باشد: استفاده از آن آسان باشد، سریع باشد، با مرورگرهای اینترنتی و دستگاه‌های متعدد سازگار باشد، و همیشه در دسترس باشد (چون وبگاهی که در دسترس نباشد هیچ پولی به دست نمی‌آورد).

برخی از پلتفرم های بسیار کار آمد :

 • Magento
 • Opencart
 • WooCommerce

مطمئن شوید که وبگاه شما دارای یک واسط کاربری (ظاهر) عالی باشد

یک واسط کاربری (ظاهر) عالی می‌تواند بسیار مفید باشد، به خصوص برای یک وبگاه تجارت الکترونیکی. همه‌ی تلاش‌های شما در این خصوص، از طراحی چشم‌نواز و زیبا و سرعت بارگذاری بالای صفحات گرفته تا طراحی قابل‌فهم و محتوای متنی خوب، منجر به ایجاد تجربه‌ای مثبت برای مشتری‌تان می‌شود و این امر بدون پاداش نخواهد بود.
وبگاه‌هایی با واسط کاربری عالی در مقایسه با وبگاه‌هایی که سرهم‌بندی ایجاد شده‌اند، معمولا رتبه‌های بالاتری در نتایج موتورهای جستجو به دست می‌آورند. علاوه بر این، اگر یک وبگاه تجارت اینترنتی خوب داشته باشید، در رقابت با دیگر فروشندگان موفق‌تر خواهید بود. تصور کنید که یک کاربر در حال بازدید از یک فروشگاه آنلاین است که سرعت بارگذاری صفحاتش بسیار پایین و زمان‌بر است. به نظر شما این مشتری از این وبگاه خرید می‌کند یا از فروشگاه اینترنتی شما که طراحی دلپسندی دارد و به سرعت برق بارگذاری می‌شود؟

مطمئن شوید که مشتریان‌تان شما را پیدا خواهند کرد

در پایان، فرض نکنید که وبگاه‌تان خودبه‌خود و بدون انجام هیچ تلاشی برای ارتقای آن، محبوب خواهد شد.
از استراتژی‌های مناسبی برای بازاریابی محتوایی، بهینه‌سازی جستجو و تبلیغات آنلاین استفاده کنید تا مراجعین خود را به دست آورید و سایرین را به وبگاه خود بکشانید. همچنین، با پیوستن به رویدادهای تجاری و دیگر رویدادها که مشتریان می‌توانند روردرو با کارکنان‌تان دیدار کنند، با مشتریان خود آشنا شوید و مشتریان جدیدی به دست آورید.

پیروزباشید، طراح باشی


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

طراح‌باشی

دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • درود
  خدا قوت .
  شرمنده تماس با ما را پیدانکردم از این طریق تماس گرفتم باهتون.
  غرض از مزاحمت خاستم بدونم ایا زمینه همکاری در خصوص تدریس به صورت ویدئویی با Asp.net mvc 5 به صورت پروژه محور را دارید یا خیر؟
  با تشکر

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها