روانشناسی و موفقیت

سه راهکار برای تبدیل شدن به یک میلیونر خود ساخته

سه راهکار برای تبدیل شدن به یک میلیونر خود ساخته

به موفقیت رسیدن برای شرکت شما اصلا غیرممکن نیست ولی باید راه‌های مختلفی را امتحان کنید تا به این مهم برسید.

اگر شما بخواهید خودتان برای این کار اقدام کنید، چه کارهایی انجام می‌دهید؟

۱- حساب پول خود را داشته باشید

پیشنهاد ساده‌ای به نظر می‌رسد ولی بسیاری از مردم به چگونه هزینه کردن دقت نمی‌کنند. خانم Godfrey معتقد است باید بدانید درآمدتان از کجا آمده و خرج چه نیازهایی می‌شود.
ما باید همواره از خودمان سوال کنیم (چه مقدار دارایی داریم و چه مقدار بدهکاریم) و (چه مقدار درآمد داریم و چقدر مخارج).
آقای Gunderson هم موافق این نظر است. او معتقد است مشکل اصلی کارآفرینان امروزه این است که آنها می‌دانند چگونه درآمد داشته باشند ولی نمی‌دانند چگونه برنامه بلندمدتی برای آن طراحی کنند. او می‌گوید “انسان‌های موفق امروزه بجای تلاش، به‌دنبال دویدن سریع هستند ولی می‌توانند به‌راحتی با تمرکز روی درآمد خود نقاطی که از آنجا ضرر می‌کنند را برطرف نموده و مشکلات مالی خود را رفع نمایند”.

۲- اهدافی دست‌یافتنی برای خود ترسیم کنید

بیش از درآمدتان هزینه نکنید و واقع‌اندیش باشید. خانم Thakor اعتقاد دارد “میلیونرها، تا جایی که ممکن است پول ذخیره می‌کنند”. این عقیده وی در خرید خانه کوچک و ماشین ارزان‌ قیمتش کاملا مشخص است. همچنین خانم تاکور اضافه می‌کند که “شما زمانی باید خرج کنید که نیاز دارید”.
خانم گودفری و تاکور، هر دو بر این باورند که پس‌انداز، کلیدی برای موفقیت در آینده است. اما اگر شما انسانی هستید که امکان پس‌انداز ندارید چه اتفاقی می‌افتد؟
تاکور راه‌حل ساده‌ای را ارائه می‌دهد که با استفاده از آن، انسان‌های کم‌درآمد هم می‌توانند پس‌انداز کنند. “۸۰درصد درآمد خود را به‌عنوان سهام کنار بگذارید و ۲۰درصد باقیمانده را نیز صرف مخارج خود کنید و درآمد که بیشتر شد، مقدار سهام خود را افزایش دهید”. با این روش می‌توانید پس‌انداز خود را همیشه در دسترس داشته باشید و هزینه‌های خود را کاهش دهید.

۳- همیشه از اخبار دنیای تجارت آگاه باشید

گاندرسون می‌گوید بسیاری از کارآفرینان هنوز نکات کوچک اما مهمی را از چگونگی بهینه‌سازی گردش وجوه نمی‌دانند. صاحبان شرکت‌های مختلف ماهانه هزاران دلار را بخاطر دلائل واهی و بی‌اساس هدر می‌دهند. او ادامه می‌دهد: این دسته از مدیران نمی‌دانند چگونه از اعتبارات خود استفاده کنند تا قراردادهای مالی بهتری امضا کنند.
اما باید توجه داشته باشیم که برای بستن قراردادهای تجاری سنگین، به تنهایی اقدام نکنیم. تاکور پیشنهاد می‌کند تا از مشاوران اقتصادی کمک بگیریم که در این مسیر خبره هستند. او اضافه می‌کند، برای یافتن این‌گونه افراد، بهتر است از راه‌های قانونی کمک بگیریم زیرا یک اشتباه در این قراردادها، ممکن است مشاور را به پول بیشتری نسبت به خودِ شما برساند.


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

طراح‌باشی

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها