موفقیت در شغل و کسب و کار موفقیت در کار

راه‌های رسیدن به نظم شخصی در کسب و کار (قسمت اول)

راههای رسیدن به نظم شخصی در کسب و کار

احتمالا بسیاری از کاربرانی که در حال مطالعه این پست هستند فکر می‌کنند که منظور ما از نظم شخصی، محدود کردن خودمان است! محدودیت هایی که آزار دهنده هستند و این تصور را به ما می‌دهند که ممکن است آزادی عمل ما در زندگی با نظم شخصی از دست برود. در حالی که چنین تعبیر نادرستی از نظم شخصی، ماحصل بخشی از ذهن ماست که تلاش می‌کند ما را در وضعیتی که هستیم نگه دارد و مانع این شود که بلند شویم و رو به جلو حرکت کنیم. چنین تعابیر ناصحیحی نه تنها در مورد نظم شخصی، بلکه در مورد هر کاری که نیاز به تلاش دارد، می تواند عاملی بازدارنده باشد و از رسیدن ما به نتیجه مطلوب جلوگیری کند.

اما منظور ما از نظم شخصی در این پست،‌ چیزی نیست جز کنترل صحیح برخورد، رفتار، عملکرد، تصمیمات، و واکنش‌های ما. شکی نیست که رسیدن به نظم شخصی آرزوی همه کسانی است که می‌خواهند در زندگی خود موفق باشد، اما واقعیت این است که تعداد اندکی از مردم دنیا توانسته‌اند به چنین قابلیتی دست پیدا کنند. نظم شخصی جزو عوامل جدایی‌ناپذیرِ رسیدن به موفقیت در کار و زندگی است و  مهم‌ترین مشخصه افراد موفق است.

راههای رسیدن به نظم شخصی در کسب و کار

با توجه اهمیت این موضوع، اگر واقعا قصد دارید که با تمرین و تکرار به نظم شخصی برسید، مراحلی که در ادامه این مطلب می‌خوانید را  هر روز به طور منظم و با یک برنامه‌ریزی دقیق و حساب شده انجام دهید.

۳ گام برای رسیدن به نظم شخصی

  1. مطمئن شوید که می‌خواهید خود را به یک انسان منظم تبدیل کنید. خواستن واقعی مهم‌ترین بخش از اقدامات ما برای اجرای یک تصمیم است. پس در گام نخست از صمیم قلب و به معنای واقعی بخواهید که تبدیل به انسان منظم شوید.
  2. تا تبدیل شدن به یک انسان منظم، هر روز اهمیت این موضوع را  با خود مرور کنید. آنچه را که در اثر تبدیل شدن به یک انسان منظم بدست خواهید آورد را همیشه بررسی کنید تا انگیزه تحمل سختی‌ها و محدودیت‌های رسیدن به نظم در شما بیش از پیش شود.
  3. در ابتدای مسیر یک آنالیز از رفتارهای روزانه خود داشته باشید. ببینید کدام یک از رفتار های شما نیاز به تغییر دارد و کدام یک از رفتارهای راحت‌طلبانه خود را تغییر داده‌اید. لیستی از کارهایی که نیاز به اصلاح دارد را بنویسید. این لیست در افراد مختلف متفاوت خواهد بود، پس در نوشتن لیست شخصی خود دقت کامل را داشته باشید.

*** منتظر دریافت نظرات شما خوانندگان عزیز طراح‌باشی در مورد این پست هستیم.***


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

امید زاده هادی

دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • سلام.
    مرسی از مطالب جالب و جذابتون.
    میخواستم بگم که در کسب مهارت های زندگی اولین و مهمترین گام به نظر من خواستنه!که اتفاقا در این مطلب هم گفتین
    آدم فقط کافیه که بخواد بعد راه خودشو نشون میده …

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها