آموزش‌های عمومی خانه‌داری سبک زندگی

دوازده راهکاری که به پروسه‌ شستشو سرعت می‌بخشد

هرگز زمان شستشو را به تعویق نیندازید و تا حد امکان سعی کنید همواره این کار را انجام دهید؛ البته فعالیتی بسیار خسته کننده و طاقت فرساست؛ اما اگر از این تکنیک‌ها برای شستشو استفاده کنید، دیگر از این کار خسته نخواهید شد.

۱- مخلوط خاکستر و آب

شستشوی ظروف استیل با استفاده از خاکستر ، راهی برای براق شدن، درخشندگی و پاکیزگی آنهاست. فقط کافی است ۱ قاشق غذاخوری خاکستر را با مقداری آب مخلوط کرده و سپس به ظرف مالیده و بعد بشویید تا لکه‌ها از بین بروند.

۲- مخلوط آب و سرکه

مقداری آب و سرکه‌ی سفید را با هم مخلوط کنید و در بطریِ تمیزی آن را بریزید و سپس در ظرف مورد نظر ریخته و به‌مدت ۱۵ دقیقه آن را نگه‌دارید. با استفاده از اسفنج، دیواره‌های ظرف را تمیز کرده و بعد با آب بشویید.

۳- الکل و لکه‌های البسه

مقداری الکل بر روی لکه لباس ریخته و سپس با اسفنج آن را تمیز کنید. پس از انجام این مرحله، با استفاده از برسی نرم، رطوبت موجود را از بین ببرید.

۴- مخلوط آب و الکل

با بکارگیری الکل می‌توانید لکه‌هایی را که به راحتی پاک نمی‌شوند را تمیز کنید. برای انجام این کار، مقدار مساوی آب و الکل را با هم ترکیب کرده و بعد لکه را پاک نمایید.

۵- نظافت با دستمال گردگیری

با استفاده از دستمال‌های مخصوص، می‌توانید علاوه بر از بین بردن خاک، کرک موجود را هم پاک کنید.

۶- دسته‌بندی البسه

شما می‌توانید البسه خود را در کمدی نگه‌دارید و پس از هر بار استفاده از آنها، به جای خود بازگردانید. پس از چندین ماه، لباس‌هایی که کمتر مورد استفاده قرار گرفته‌اند را به افراد نیازمند واگذار نمایید.

۷- شستشوی دوش حمام با سرکه

مقداری سرکه‌ی سفید را در پلاستیکی ریخته و بعد آن را به سردوش حمام ببندید. این کار را بهتر است در طول شب انجام دهید. فقط توجه داشته باشید که روز بعد ابتدا آب سرد را باز کنید.

۸- تعویض پاکت جاروبرقی

این قسمت مهم از جاروبرقی‌ها، توسط بسیاری از افراد نادیده گرفته می‌شود ولی باید به آن توجه کرد که پیش از هربار جارو کشیدن، باید پاکت را از جای خود درآورده، تمیز کرده و بعد دوباره در جای خود قرار دهید. البته تعویض فیلتر به افزایش عمر پاکت کمک می‌کند.

۹- لیموترش و ظروف استیل

یک لیموترش را نصف کنید و سپس آن را روی ظرف استیل بکشید. این کار علاوه بر از بین بردن برخی لکه‌ها، باعث نابودی اثرات روغن‌ها می‌شود.

۱۰- شستشوی وان حمام

یک قاشق غذاخوری مایع صابون را با روغن اکالیپتوس، نعناع، رزماری و یا برگ چای و یک قاشق جوش شیرین ترکیب کنید و سپس به بدنه‌ی وان بکشید تا درخشان شود.

۱۱- شستشوی ظرف چدنی با نمک

مقداری نمک روی ظرف چدنیِ مرطوب بریزید و با اسفنجی نرم، آن را تمیز کنید.

۱۲- تمیز کردن مایکروفر با بخار

۱ قاشق آب و سرکه را در فنجانی با هم مخلوط کنید، بعد آن را در مایکروفر بریزید. به‌مدت ۵ دقیقه درب آن را ببندید و سپس با حوله یا تکه پارچه‌ای آن را تمیز کنید.


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

سید محمد معلمی

An English lover
English translator & English teacher

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها