موفقیت در زندگی موفقیت در کار

در هر کاری فقط بهترین باشید

کریستیاتو رونالدو، زلاتان ابراهیموویج و لیونل مسی
رونالدو، زلاتان ابراهیموویچ و لیونل مسی، ۳ بازیکن برتر فوتبال، تنها عامل پیشرفت خود را تمرین و اعتماد به نفس عنوان می‌کنند.

همین امروز اراده کنید که در کارتان بهترین باشید و این را که جزو ۱۰ درصد بهترین های خود باشید به عنوان یک هدف تعیین کنید. این تصمیم می‌تواند نقطه عطفی در زندگی شما باشد.

عملاً همه افراد موفق دارای توانایی‌های فوق العاد ای در زمینه کاری خود هستند. به خاطر داشته باشید که هیچ‌کس از شما بهتر و زرنگ‌تر نیست و هر کسی که امروز جزء ۱۰ درصد بالای هر رشته‌ای است، در آغاز کار جزو ۱۰ درصد پایین بوده است. هر شخص ماهر و متحصص،  روزی ناشی  و آماتور بوده و هر کس که امروز در بین بهترین‌های حرفه‌اش قرار گرفته، ممکن است زمانی در زمینه دیگری فعالیت می کرده است. بنابر این شما نیز می توانید  کاری را که تعداد بسیاری از مردم انجام داده‌اند تکرار کنید.

به این اصل بزرگ موفقیت توجه کنید

زندگی شما فقط هنگامی بهتر می‌شود که شما بهتر شوید و چون محدودیتی برای بهتر شدن وجود ندارد، مرزی نیز برای بهتر کردن زندگی شما قابل تصور نیست.

عزم شما برای عالی شدن در آنچه که انجام می‌دهید و در تصمیم شما برای قرا گرفتن در زمرۀ ۱۰ درصد از بهترین‌ها ، نقطۀ عطف زندگی و کلید موفقیت‌های بزرگ شماست. این تصمیم همچنین مایۀ عزت نفس و اعتماد به نفس شما خواهد شد. وقتی کارتان را واقعا خوب انجام دهید، احساس رضایت شگرفی به شما دست خواهد داد. عالی بودن در کار روی شخصیت و همۀ روابطی که با دیگران دارید تأثیر می گذارد و موقعی که ببینید در بالاترین سطح زمینۀ کاری خود قرار دارید، احساس خرسندی و مباهات خواهید کرد.

آموزش کدام مهارت بیشترین تأثیر مثبت را بر زندگی‌ام خواهد گذاشت؟

پرسش بالا یکی از مهم ترین سؤالاتی است که شما در طول عمر کاری‌تان می‌توانید از خودتان بپرسید. شما نمی‌توانید در هر کاری به سرعت مهارت‌های لازم را کسب کنید ولی می‌توانید مؤثرترین مهارت را شناسایی کرده و سپس برای بهتر شدن در آن هر روز تلاش کنید. به زودی از تحولی که در اثر تعهد به انجام بهتر کارها در زندگی‌تان روی خواهد داد کاملا شگفت زده خواهید شد. خود این تعهد به تنهایی شما را در طول عمر کاری‌تان به یک میلیونر خود ساخته تبدیل خواهد کرد.

وینس لومباردی
وینس لومباردی مربی اسطوره‌ای و شکست‌ناپذیر راگبی

تمرین عملی

حوزه‌های کلیدی را در شغلی که دارید شناسایی کنید. چه قسمت‌هایی از کارتان را باید حتماً به نحوی عالی انجام دهید تا به بالاترین سطح در رشتۀ خود ارتقا پیدا کنید. نقاط قوت و ضعف شما کدام است؟

همین امروز برای کسب مهارت‌های لازم در حوزه ‌ای که بیشترین تأثیر را بر زندگی کاری‌تان دارد برنامه‌ریزی کنید و هر وقت احساس خستگی کردید این جمله از وینس لومباردی را به یاد بیاورید:

کیفیت زندگی شما صرف‌نظر از اینکه در چه حوزه‌ای کار می‌کنید بستگی دارد به اینکه تا چه حد خود را متعهد می‌دانید که در کار خود بهترین باشید.


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

طراح‌باشی

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها