سفر و طبیعت

بلندترین آسمان خراش های دنیا را می شناسید؟!

آیا ساختمان های بلند جهان برای شما جذابیت دارد؟ ساختمان هایی که نه به‌ دلیل معماری زیبا، بلکه بخاطر ارتفاع سر به فلک کشیده شان در دنیا مشهور هستند. در این مطلب با طراح‌باشی همراه باشید تا ۱۰ آسمان خراش معروف دنیا را به شما معرفی کنیم:

۱۰_ مرکز بازرگانی بین‌المللی هنگ کنگ ارتفاعی بالغ بر ۴۸۴ متر، در ۱۰۸ طبقه دارد و در سال ۲۰۱۰ ساخته شده است. این برج در سال ۲۰۱۰ به عنوان چهارمین برج بلند دنیا شناخته می شد.

۹_ مرکز مالی چین، برجی با ارتفاع ۴۹۲ متر و ۱۰۱ طبقه می باشد که در سال ۲۰۰۸، به عنوان مرکز امور مالی و تجاری بین‌المللی، در شهر شانگهای ساخته شد.

۸_ ساختمان ۱۰۱ تایپه در کشور تایوان با ۵۰۹ متر ارتفاع و داشتن ۱۰۱ طبقه در سال ۲۰۰۴ افتتاح گردید. این برج در برابر زمین لرزه، باد و طوفان‌های شدید مقاوم سازی شده است که یکی دیگر از دلایل شهرت این برج به شمار می آید.

۷_مرکز مالی CTF در شهر گوانگژوی چین، با ۵۳۰ متر ارتفاع و داشتن ۱۱۱ طبقه و البته داشتن سریعترین آسانسورهای جهان مشهور است. این برج در اکتبر سال ۲۰۱۶، به طور رسمی افتتاح شده است.

۶_ برج مرکز تجارت جهانی نیویورک امریکا با ارتفاع ۵۴۱٫۳ متر در  ۱۰۴ طبقه ساخته شده است و  در سال ۲۰۱۴ جایگزین برج‌های دوقلوی معروف شد که  در ۱۱ سپتامبر تخریب شد.

۵_برج جهانی لوته بوسان در کشور کره جنوبی، یکی از برج‌های جدیدی است که اخیرا به فهرست آسمان خراش های جهان پیوسته است . این برج در ماه مارس سال ۲۰۱۶  تکمیل و به رتبه پنجم دنیا رسید.

۴_برج پانگ، یکی دیگر از مراکز مالی بین‌المللی چین است که به تازگی ساخته شده است و در این فهرست قرار گرفته است. گرچه این برج در سال ۲۰۱۵ ساخته شده است، اما تکمیلجزییات داخلی آن، همچنان ادامه دارد و مهندسین این پروژه امیدوارند تا پایان سال ۲۰۱۷ این سازه را تکمیل و به طور رسمی افتتاح گردد. ارتفاع ۵۹۹ متری این برج باعث قرارگیری آن در رده پنجم این فهرست می باشد.

۳_  برج ساعت در مکه، بزرگ‌ترین ساعت جهان است و با نام ابرج البیت نیز مشهور است. این آسمان خراش سومین ساختمان بلند دنیاست که ۶۰۱ متر ارتفاع دارد و دارای ۱۲۰ طبقه است. این ساعت روی هتل بزرگی بنا شده است که بزرگ‌ترین و معروف ترین شرکت ساختمان سازی عربستان به نام (the Saudi Binladin Group) آن را بنا نهاده است.

۲_برج شانگهای دیگر ساختمان بلند در کشور چین است  که ۶۳۲ متر ارتفاع و۱۲۱ طبقه دارد، این برج در رده دوم فهرست بلندترین برج دنیا قرار دارد. ساخت این برج از سال ۲۰۰۶ شروع شد و تکمیل آن ۸ سال به طول انجامید و سرانجام در ماه مارس ۲۰۱۴ به طور رسمی افتتاح شد. ساخت این برج زیبا حدود ۴٫۲ میلیارد دلار هزینه در بر داشته است.

۱_برج خلیفه یا برج دبی، بلندترین آسمان خراش دنیا با ارتفاعی بالغ بر ۸۲۵ متر ۱۶۱ طبقه می باشد. این ساختمان فوق العاده در سال ۲۰۱۰ افتتاح شد و مهندس طراح آن،  معمار برج‌ های بلند دیگری در جهان است که ساختمان های معروف مرکز تجارت جهانی نیویورک از جمله سوابق کاری او می باشد.


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

سجاد نوری

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها