بازاریابی و فروش تولید محتوا کانتنت مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ؛ متفاوت با آنچه تا امروز فکر می‌کردید

موتورهای وب‌سایت خود را روشن کنید

ایمیل مارکتینگ (email marketing) با میزان بازگشت سرمایه بالای خود(۴۰۰۰۰ تومان سود به ازای هر ۱۰۰۰ تومان سرمایه گذاری) در مقام اول رسانه‌های تبلیغاتی دنیا قرار دارد. پس از ایمیل مارکتینگ، رتبه دوم متعلق به SEO ( بهینه سازی برای موتورهای جستجو ) با برگشت سرمایه ۲۲ است. این در حالی است که میزان برگشت سرمایه تبلیغات بنری ۲ است.
شاید شما در دوره‌های زمانی مختلف، برای وب سایت خود هزینه‌های زیادی کرده‌اید؛  روش‌هایی مانند تبلیغات در سایت‌های مختلف، صرف هزینه برای بالا بردن سایت در لیست نتایج جستجوی گوگل، هزینه طراحی وب سایت، هزینه های هاستینگ و … با همه اینها آیا فکر می‌کنید موتور وبسایت شما با تمام قوا برای کسب و کارتان کار می‌کند؟ با مروری که من بر روی سایت ده‌ها آژانس مسافرتی انجام دادم، متوجه شدم که اغلب آنها از ۵ درصد پتانسیل‌های فروش وبسایت خود استفاده می‌کنند.

اما نگران نباشید!‌ ایمیل مارکتینگ به عنوان یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی، بیشترین برگشت سرمایه را در چرخه تبلیغات اینترنتی شما خواهد داشت.

ایمیل مارکتینگ

روش‌های غلط ایمیل مارکتینگ

  • ارسال یک میلیون ایمیل با ۱۰۰۰۰۰ تومان
  • ارسال به همه کاربران فارسی زبان
  • دیتابیس ایمیل اصناف
  • دانلود رایگان ایمیل‌های فعال ایرانی
  • فروش دیتابیس اصناف فقط ۲۰۰۰۰ تومان
  • خرید یک میلیون ایمیل آژانس‌های مسافرتی
  • اپلیکیشن پیدا کردن ایمیل‌های فعال

شما هم احتمالا جملاتی مانند  عبارت‌های بالا را شنیده‌اید و شاید هم در تله این شعارها گیر افتاده باشید !
این شعارها همه چیز هستند جز ایمیل مارکتینگ و تا زمانی که نگرش در این حوزه تغییر نکند، نمی‌توان از معجزه بازاریابی ایمیل مارکتینگ سود برد. ایمیل‌هایی که با این روش جمع‌آوری می‌شوند، سازمان شما را به ناکجا آباد می‌برد و فقط زمان و هزینه شما را تلف می‌کنند. ایمیل مارکتینگ زمانی کار می‌کند که شما از شیوه‌های درست برای جمع‌آوری ایمیل‌های مشترکین خود استفاده کنید .

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ ارایه محتوای آموزشی و تبلیغ هوشمندانه در مورد محصولات و خدمات از طریق ایمیل به افراد یا کسانی است که قبلا مجوز دریافت ایمیل را به شما داده‌اند. پس ارسال ایمیل تبلیغاتی به لیست‌های ایمیلی که شما خریداری کرده‌اید ایمیل مارکتینگ نیست.
امروز همه افرادی که به اینترنت و یا گوشی هوشمند دسترسی دارند، حداقل یک email دارند و اغلب هفته‌ای چند بار ایمیل خود را چک می کنند . پس با یک استراتژی درست در ایمیل مارکتینگ،‌ شما می‌توانید گهگاه از طریق ایمیل مارکتینگ به سراغ دوستان خود بروید و نه تنها محصول خود را معرفی کنید بلکه آنها را خوشحال کنید.

یک مقایسه ساده بین ایمیل مارکتینگ و بنر تبلیغاتی

فرض کنید شما یک بنر کوچک با پرداخت ماهیانه ۵ میلیون تومان در سایت پربیننده‌ای مثل ورزش ۳  دارید. این تبلیغ شما ممکن است روزانه توسط چند صد هزار نفر دیده شود. چندصد نفر روی آن کلیک می‌کنند و وارد سایت شما می‌شوند و از این چند صد نفر تعداد انگشت شماری به شما زنگ می‌زنند. نهایتا از کل این تعداد، شاید یک یا دو نفر در روز از شما خرید کنند.

با همه اینها، برنامه‌ شما برای چندصد نفر دیگری که وارد سایت شما شده‌اند و نه به شما زنگ زده اند و نه نام شما را به یاد می‌آورند چیست؟ با درنظر گرفتن اینکه هزینه هر کلیک در سایتی مثل ورزش ۳، حدود ۱۰۰۰ تومان است ، می‌توان نتیجه گرفت که شما هر روز چند صد هزار تومان را دور می ریزید!
در قسمت‌های بعدی به بررسی روش‌های مدیریت ایمیل مارکتینگ صحیح می‌پردازیم.


پیروز باشید!
طراح باشی

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها