تولید محتوا کانتنت مارکتینگ کپی رایتینگ نویسندگی

از این اشتباهات رایج وبلاگ‌نویسان دوری کنید

وبلاگ‌نویسی باید برای فعالان این عرصه کاری جذاب و لذت‌بخش باشد.
اگر وارد دنیای وبلاگ‌نویسی شده‌اید ولی آن‌طور که می‌خواستید پیشرفت نکرده‌اید، خواندن این مقاله می‌تواند به شما کمک کند تا برخی از اشتباهات خود را برطرف کنید.

چهار مورد از اشتباهات متداول وبلاگ‌نویسان

۱٫ بدون دانش کافی اقدام به وبلاگ‌نویسی کردن
۲٫ اعتماد به خود و نداشتن انتظارات غیرواقعی
۳٫ توجه نکردن به مخاطبان
۴٫ نداشتن اطلاعات از مشترکان

اشتباه اول: بدون دانش کافی اقدام به وبلاگ‌نویسی کردن

بسیاری از وبلاگ‌نویسان در ابتدای راه بسیار مضطرب هستند و به همین دلیل بدون آمادگی و اطلاعات کافی، وبلاگ‌نویسی را شروع می‌کنند. این اشتباه بزرگی است و همانند شیرجه درون دریاچه یا برکه، ناآشناست.
قبل از شروع کار خود، این سه نکته را در نظر داشته ‌باشید:
۱٫ شما باید در وبلاگتان مطالبی قرار دهید که هم به آنها علاقه‌مند هستید و هم در مورد آنها اطلاعات کافی دارید.
۲٫ وبلاگ‌های مشابه وبلاگ‌ خود را بررسی نموده تا اشکالات کار خود را بفهمید. از دیگران هم برای کارهای گرافیکی نظرخواهی کنید. همچنین می‌توانید از نظرات شخصی‌ خود برای اضافه‌کردن تصاویر، رنگ‌ها و… استفاده کنید.
۳٫ باید از میزبان‌های وبلاگ استفاده کنید. اما چرا این کار مهم است؟ از آنجایی که فقط خود شما صاحب این وبلاگ هستید، باید همواره مراقب آن باشید ولی در این راه، میزبان‌ها (host) هم می‌توانند کمک شایانی کنند.

اشتباه دوم: داشتن انتظارات غیرواقعی

اگر مصمم به ایجاد وبلاگ هستید،‌ باید به خودتان مطمئن بوده و انتظارات غیرمعمول نداشته‌ باشید. تعداد زیادی از وبلاگ‌ها به‌دنبال جذب بیننده هستند. اگر متن‌هایی را در سایت می‌گذارید که با بازدیدکنندگان شما خوب ارتباط برقرار می‌کند، شما درحال پیشرفت هستید.
وبلاگ‌نویسی فرایندی است مربوط به نحوه‌ مطلب‌گذاشتن ولی در درازمدت پیشرفت حاصل می‌شود.
پس تمرکز خود را از دست ندهید و مطالبی را منتشر کنید که در مورد آنها اطلاعات کافی دارید.

اشتباه سوم:‌ توجه نکردن به مخاطبان

افرادی که از وبلاگ شما بازدید می‌کنند ممکن است کامنت‌ بگذارند. برخی ممکن است موافق باشند و برخی هم مخالف. آنها با این کار به‌دنبال نشان‌دادن عقاید خود هستند. پس همیشه به کامنت‌های آنها پاسخ داده و از آنها تشکر کنید حتی اگر نظر شما را نقد کرده‌اند. اگر به مخاطبان خود توجه نکنید، آنها ممکن است دیگر از وبلاگ شما بازدید نکنند.

اشتباه چهارم: نداشتن اطلاعات از مشترکان

این اشتباه یکی از رایج‌ترین اشتباهات، در بین وبلاگ‌نویسان است. اگر نتوانید لیستی از مشترکان خود تهیه کنید، شکست بزرگی را متحمل خواهید شد.
برای این کار بهتر است از پاسخ‌دهنده‌ی خودکار استفاده کنید. نرم‌افزار AWeber پیشنهاد فوق‌العاده‌ای است که اطلاعات مخاطبان شما را به‌خوبی ضبط می‌کند. شما نیز لازم است چنین کاری انجام دهید.


پیروز باشید!
طراح باشی

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها