سفر و طبیعت

از اشتباهات رایج سفر جلوگیری کنیم!

فرقی ندارد که شما اولین سفر خارجی خود را انجام می دهید و یا همواره در حال سفر هستید! همه ما در هنگام سفر اشتباهاتی را مرتکب می شویم.

با روش های بسیار ساده می توانید از این اشتباهات بسیار ساده جلوگیی کنید و از سفر لذت بیشتری ببرید.

توریست‌ها معمولا چه اشباهاتی را انجام می‌دهند؟

در این مقاله، ما در طراح‌باشی،‌ قصد داریم به ۱۰  مورد از اشتباهاتی که ممکن است شما در سفر خود مرتکب شوید اشاره کنیم.

۱. حجم بار همراه

همراه بردن لباس‌های زیاد در سفر همیشه وسوسه‌انگیز است، اما چنین کاری موجب حمل چمدان های بسیار زیاد توسط شما می شود و حتی گاهی شما را مجبور به پرداخت جریمه نیز می کند. شما می توانید با کمی برنامه ریزی همواره شیک لباس بپوشید و البته بار زیادی را حمل نکنید. کافی است لباس های خود را در طول سفر بشویید.

۲. وضعیت اپراتور تلفن همراه

مهم است که مناطق تحت پوشش اپراتور همراه خود را بدانید تا از هزینه‌های رومینگ جلوگیری کنید. اگر منطقه مدنظر شما تحت پوشش نیست، داده های خود را پیش از سوارشدن هواپیما غیرفعال کنید و گوشی خود را روی حالت پرواز قرار دهید (البته امکان دسترسی به داده‌ها از طریق وای فای، ممکن خواهد بود). درصورتی‌که داده‌ها برای شما مهم هستند، به فکر خرید تعرفه بین‌المللی یا خرید سیم‌کارت محلی در زمان رسیدن به مقصد خود باشید.

۳.  زمان بین پروازها

شرایط پروازها قابل پیش‌بینی نیستند؛ اگرپرواز شما با تأخیر همراه باشد،  ممکن است مجبور باشید برای سفر دوم  به یک خط هوایی ناشناس مراجعه کنید. بهترین کار این است که پروازهای خود را  با فاصله زمانی مطمئنی از یکدیگر رزرو کنید. اگر قصد دارید از طریق فرودگاه هیترو در لندن مسافرت کنید، حداقل۲ ساعت زمانرا در نظر بگیرید زیرا برای رفتن از یک پرواز به پرواز دیگر، باید از بخش‌های امنیتی عبور کنید.

۴. برداشت ارز محلی در فرودگاه

قطعا پس از پرواز برای حمل و نقل به ارز محلی احتیاج خواهید داشت. با استفاده از دستگاه‌هایATM داخل فرودگاه‌ها می‌توانید با نرخ مبادله بهتری، ارز مورد نیاز خود را دریافت کنید، بنابراین مقدار وجه موردنیاز خود و یا شاید مقداری ارز  بیشتر را در فرودگاه  تهیه کنید.

همه ما تا آنجا که ممکن است از کارت‌های اعتباری استفاده می‌کنیم، با این حال همیشه مقداری وجه نقد هم با خود به همراه داشته باشید. سر زدن به بازارهای محلی از موارد غیرقابل‌اجتناب در زمان سفر است و بسیاری از این مکان‌ها کارت اعتباری قبول نمی‌کنند.

۵. اطلاع سفر به شرکت صادر کننده کارت اعتباری

شرکت‌های صادرکننده کارت اعتباری، تراکنش‌های خارجی را برای جلوگیری از کلاه‌برداری مشخص کرده و ممکن است حساب شما را مسدود کنند؛ بنابراین حتماً شرکت‌ صادرکننده کارت اعتباری خود را از تاریخ سفرتان مطلع نمایید.

۶. بیمه سفر

بیمه سفر، هزینه‌های لغو پروازها را پوشش می‌دهد؛ بنابراین چنانچه نتوانید به تعطیلات یا سفر کاری خود برسید، صدها دلار پول خود رو نیز از دست نخواهید داد. برخی برنامه های بیمه‌ای، هزینه‌های پزشکی اضطراری را پوشش می دهد و چنانچه بیمه خدمات پزشکیِ شما، سفرهای خارجی را در بَر نداشته باشد می تواند به شما امنیت خاطر بخشد.

۷.  پیش‌نیازهای ویزا

بازگشت مدارک در یکی از باجه‌های بررسی مدارک خارجی، موجب تحمیل هزینه و هدر رفتن زمان می شود و احتمالاً موجب پایان سفر شما خواهد شد. وب‌سایت های زیادی وجود دارند که پیش‌نیازهای ویزا را برای کشورهای مختلف ارائه می‌کنند؛ بنابراین  این موارد از پیش بررسی کنید.

۸.  فعالیت‌های بی‌شمار یا بازدید از کشورهای بسیار زیاد

چنین کاری موجب محدود شدن فرصت‌های شما می‌شود و شما را پیوسته مشغول جستجوی مکان‌های دیدنی و یا توجه به نکات بیان شده از سوی افراد محلی خواهد کرد. خستگی مسافرت و فعالیت بیش‌ازحد می‌تواند برای شما استرس‌ آور باشد. حتماً زمان استراحت را نیز برای خودتان در نظر بگیرید و از بهترین فرصت‌های هر مقصد، نهایت استفاده را ببرید.

۹.  جزییات رزرواسیون‌ها

نباید برای یافتن اطلاعات خود مجبوربه جستجوی کلیه وسایل باشیدو در عین حال ممکن است نسخه فیزیکی را همراه خود نداشته باشید. در صورت امکان، یکی از جیب‌های کیف خود را به اطلاعات موردنیاز در زمان سفر، اختصاص دهید و یک نسخه الکترونیکیِ آن را نیز در گوشیِ همراه خود داشته باشید.

۱۰.  امن نگه‌داشتن اشیاء با ارزش

قطعا شما نیز در زمان سفر دوست ندارید که با سرقت مواجه شوید، پس با خرید کیف‌های ضد سرقت و نگه‌داشتن وسایل الکترونیکی یا قرار دادن اشیاء باارزش در کنار خود، از خطرات احتمالی سرقت جلوگیری کنید.


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

سجاد نوری

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها