طراحی و برنامه نویسی وب

آموزش کامل آنگولار جی اس – Angular JS

آموزش کامل آنگولار جی اس - Angular JS
آموزش کامل آنگولار جی اس - Angular JS

آنگولار جی اس – Angular JS چیست؟

چارچوب نرم‌افزاری تحت وب متن‌باز نگه‌داری‌شده توسط گوگل و جامعهٔ برنامه‌نویسان مستقل برای حل بسیاری از چالش‌های برنامه‌های تک‌صفحه‌ای Single Page Application است. انگولار از ارتباطات Ajax برای ارتباط یا سرور استفاده می کند در نتیجه شما میتوانید با سرور تبادل اطلاعات داشته باشید این داده ها به صورت اشیاء ساده جاوا اسکریپتی ذخیره میشوند ، بنابراین نیاز نیست هیچ فراخوانی مخصوصی جهت بروزرسانی داده ها انجام دهید.

ویژگی‌های AngularJS:

– قالب‌های سمت کاربر (Client Side Templates): انگولار دارای یک template engine قدرتمند برای تعریف قالب است.

– پیروی از الگوی طراحی MVC: انگولار، الگوی طراحی MVC را برای توسعه پیشنهاد می‌دهد و امکانات زیادی برای توسعه هر چه راحت‌تر با این الگو فراهم کرده است.

– Data Binding: امکان تعریف انقیاد داده دوطرفه (Two-Way Data Binding) در این فریم ورک به راحتی هرچه تمام، امکان پذیر است.

– Dependency Injection: این فریم ورک برای دریافت وابستگی‌های تعریف شده، دارای یک سیستم تزریق وابستگی توکار است.

– تعریف Service‌های سفارشی: در این فریم ورک امکان تعریف سرویس‌های دلخواه به صورت ماژول وجود دارد. این ماژول‌های مجزا را به کمک سیستم تزریق وابستگی توکار Angular، به راحتی در هر جای برنامه می‌توان تزریق کرد.

– تعریف Directive‌های سفارشی: یکی از جذاب‌ترین و قدرتمند‌ترین امکانات این فریم ورک، تعریف Directive‌های سفارشی است. Directive ها، امکان توسعه HTML را فراهم کرده اند. توسعه‌ی HTML اکنون در قالب Web Components‌ها فراهم شده است، اما هنوز هم خیلی از مرورگر‌های جدید نیز از آن پشتیبانی نمی‌کنند.

– فرمت کردن اطلاعات با استفاده از فیلترهای سفارشی: با استفاده از فیلترها میتوانید چگونگی الحاق شدن اطلاعات را برای نمایش به کاربر تایین کنید ؛ انگولار همراه با فیلترهای گوناگون مختلفی عرضه میشود که میتوان برایه مثال به فیلتر currency ، date ،uppercase کردن رشته‌ها و …. اشاره کرد همچنین شما محدود به فیلترهای تعریف شده در انگولار نیستید و آزادید که فیلترهای سفارشی خودتان را نیز تعریف کنید.

– سیستم Routing: دارا بودن سیستم Routing قدرتمند، توسعه SPA‌ها را بسیار ساده کرده است.

– سیستم اعتبار سنجی: Angular دارای سیستم اعتبار سنجی توکار قدرتمند برای بررسی داده‌های ورودی است.

– سرویس تو کار برای ارتباط با سرور: Angular دارای سرویس پیش فرض ارتباط با سرور به صورت AJAX است.

– تست پذیری: Angular دارای بستری آماده برای تست کردن برنامه‌های نوشته شده است و از Unit Tests و Integrated End-to-End Test هم پشتیبانی می‌کند.

– جامعه‌ی متن باز بسیار قوی

این‌ها فقط یک مرور کلی بر توانایی‌های این فریم ورک بود و در ادامه هر کدام از این ویژگی را به صورت دقیق بررسی خواهیم کرد.
در مقاله‌ی بعدی، به چگونگی نصب AngularJS خواهیم پرداخت. سپس، اولین کد خود را با استفاده از آن خواهیم نوشت و مطالب Client Side Templates و MVC را دقیق‌تر بررسی خواهیم کرد.

دانلود مجموعه های آموزشی آنگولار جی اس – Angular JS

این مجموعه ها به زبان انگلسی می باشد.

دانلود مجموعه ۱

دانلود مجموعه ۲

دانلود مجموعه ۳

دانلود مجموعه ۴

دانلود مجموعه ۵

دانلود مجموعه ۶

دانلود مجموعه ۷

دانلود مجموعه ۸

دانلود مجموعه ۹

دانلود مجموعه ۱۰

دانلود مجموعه ۱۱

دانلود مجموعه ۱۲

دانلود مجموعه ۱۳

دانلود مجموعه ۱۴


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

طراح‌باشی

دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • باسلام
    ممنون از سایت خوبتون.
    فیلمهای آموزش انگولار که قرار دادید.در هر مجموعه ترتیب مشخصی ندارند. خواهش می کنم ترتیب فیلم ها را در هر مجموعه نیز مشخص کنید.

    باتشکر

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها