PHP برنامه نویسی

آموزش تعریف متغیر در PHP

آموزش PHP

آموزش تعریف متغییر در PHP

این مبحث مقدماتی در مورد نحوه تعریف متغیر در زبان برنامه نویسیPHP  می باشد.

متغیرها در هر زبان برنامه نویسی نقش کلیدی دارند و تقریبا تمام اتفاقاتی که در یک برنامه رخ می دهد بروی متغیر ها انجام می شود. متغیر ها بخش جدا نشدنی هر زبان برنامه نویسی می باشد که باید در استفاده از آنها دقت کرد تا بتوان برنامه ای پویا داشت.

در زبان PHP مانند تمام زبان های برنامه نویسی باید متغیر ها را قبل از استفاده تعریف کرد اما این تعریف در زبان PHPکمی متفاوت است .

به طوری که شما می توانید هر جایی که لازم بود متغیر خود را تعرف کنید و از آن متغیر استفاده کنید.برای تعریف متغیر ها در PHP باید یکسری اصول را رعایت کنید .

یکی از این اصول نوشتن واژه $ قبل از نام متغیر میباشد. به یاد داشته باشید که هر زمانی که می خواهد یک متغیر استفاده کنید باید واژه $ را بنویسید و بعد نام متغیر خود را وارد نمایید.

همانطور که در تیکه کد بالا مشاهده می کنید یک متغیر تعریف کردیم همچنین متغیر تعریف شده با مقدار “TEXT” پر شد با این کار متغیری را که تعریف کردیم از نوع “String” کرده ایم.متغیرهای String فقط می توانند مقدار کاراکتری در خود نگهداری کنند و اگر عددی وارد این متغیر ها شود به صورت کاراکتر آن عدد در نظر گرفته خواهد شد.

اگر همین تیکه کد بالا را به صورت زیر بنویسیم مقدار متغیر تعریف شده از نوع “Integer” خواهد شد.

 مقدار “Integer” فقط می تواند اعداد صحیح را در خود ذخیره کند اگر می خواهیم که اعداد اعشاری در متغیر خود وارد کنیم باید یک متغیر از نوع “Float” تعریف کنیم، برای اینکار کافی است که متغیر خود را از همان اول با مقدار اعشاری پر کنیم.

مانند تیکه کد زیر

نکته : برای تعریف متغیر ها می توانید از اعداد استفاده کنید اما اعداد نمی توانند به عنوان شروع کننده نام متغیر باشند. اگر متغیر خود را به صورت زیر وارد کنید ، کاملا به صورت اشتباه متغیر خود را تعریف کرده اید.

ولی می توانید متغیر خو را به صورت زیر تعریف کنید و هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

 پیروز باشید، طراح باشی


پیروز باشید!
طراح باشی

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها