مدیریت و رهبری موفقیت در شغل و کسب و کار

۷ ویژگی شخصیتی یک مدیر بزرگ

۷ ویژگی شخصیتی مدیران بزرگ
superman shadow

اگر می‌خواهید یک مدیر موفق و جذاب باشید، باید ویژگی‌های شخصیتی خود را ارتقا دهید. مدیریت، توانایی جذب افراد و پیشنهاد فرصت‌ها به دیگران به‌عنوان رهبر یک مجموعه است. رهبری بر دیگران، یک چالش در زندگی مدیران است. یک مدیر موفق بر داشته‌های خود قانع نیست و همواره در تلاش است تا بر توانایی‌های خود بیفزاید. در اینجا به چند نکته اشاره می‌کنیم

۷ ویژگی شخصیتی مدیران بزرگ

  • قوی باشید اما بی‌ادب نه!

این یک مرحله‌ی اضافی برای تبدیل شدن به مدیری قوی و باظرفیت است. برخی افراد قدرت را با بی‌ادبی و پررویی اشتباه می‌گیرند.

  • مهربان باشید اما ضعیف نه!

شما نباید مهربانی و عطوفت را با ضعف اشتباه بگیرید. مهربانی خود نوعی قدرت است. شما باید در بیان حقیقت، با حرکت بر خط و مشی خود، مهربان عمل کنید.

  • شجاع باشید اما قلدر نه!

شجاعت برگ برنده‌ی امروز است. برای تأثیرگذاری بر دیگران باید شجاع باشید. باید با مشکلات روبرو شوید، نشانه‌های ضعف را از بین ببرید و قوی باشید. به‌مانند یک کشاورز که اگر می‌خواهد فصل برداشت پرباری داشته باشد باید با شجاعت به مصاف سختی‌ها و مشکلات سر راهش برود. شما باید لحظات را به تصرف خود درآورید.

  • متواضع باشید اما ترسو نه!

گاهی اوقات افراد ترسو بودن را با تواضع اشتباه می‌گیرند. تواضع فروتنی است و ترسو بودن یک مرض است. این مشکل قابل‌حل است اما به‌هرحال یک مشکل است. تواضع یک صفت بسیار عالی است که در زمینه‌ی دینی ترس از خداوند و تبعیت از یک معبود یگانه است. تواضع مانند فاصله میان انسان و ستاره‌ها است؛ درحالی‌که ما حس می‌کنیم بخشی از ستاره‌ها هستیم.

  • مغرور باشید اما گستاخ نه!

غرور می‌تواند به موفقیت کمک کند. در جمع‌های کاری مغرور باشید؛ اما نکته‌ی کلیدی این است که غرور خود را با گستاخی درگیر نکنید. گستاخی غیرقابل‌تحمل است. اگر کسی عاقل و گستاخ باشد قابل‌تحمل‌تر است.

  • شوخ طبع باشید اما حماقت نکنید!

در رهبری و مدیریت، شوخ‌طبعی خوب است اما نباید این شوخی‌ها احمقانه و بذله‌گویانه باشد.

  • اصالت خود را حفظ نمایید.

برقراری با دیگران امری انکارناپذیر است. باصداقت و حفظ اصالت خود در راه مدیریت ، مراحل ترقی را به‌سرعت طی کنید.

زندگی یک مسأله‌ی بی‌مانند است. مدیریت نیز همین‌طور است. هر روش مدیریتی ممکن است برای هرکسی موردقبول نباشد؛ به‌هرحال مدیریت مانند هر رشته‌ی دیگری دارای پایه و اساسی است که در همه‌ی موارد صادق است و در هر مکانی قابل‌استفاده است.


پیروز باشید!
طراح باشی

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها