موفقیت در شغل و کسب و کار

۵ راهکار‌ برای ‌رسیدن به خود‌اشتغالی و آزادی در کار

اگر شما دوست دارید در حرفه و شغل خود به آزادی دست پیدا کنید، بهترین مسیر و راهکار این است که شما به یک کارآفرین تبدیل‌ شوید. بااین‌حال، برای بسیاری از مردم، چگونگی تبدیل‌شدن به یک کارآفرین، بزرگ‌ترین چالش است. در اینجا ۵ گام ارائه ‌شده است که شما را به سمت یک فرد موفق، آزاد و کارآفرین هدایت می‌کند.

۱- مهارت‌های خود را فهرست کنید.

قبل از اینکه شما بتوانید یک حرفه‌ای را برای خودتان انتخاب کنید، لازم است در یک بازه‌ی زمانی، تمام مهارت‌هایی را که دارید به صورت فهرست‌وار دریک‌جا یادداشت کنید. با خودتان صادق باشید و مهارت‌هایی که واقعاً دارید را یادداشت کنید نه‌ آنهایی که دوست دارید داشته باشید. این کار یک پایه و اساسی است در جهت اینکه شما بدانید چه حرفه و کاری را راه‌اندازی کنید تا به خوداشتغالی برسید.

۲- تمام اهداف خود در زندگی را بنویسید.

به منظور پیشرفت و ترقی و ساختن یک آینده‌ی بهتر برای خودتان، شما نیازمند آن هستید که بدانید در حال حاضر به کدام سمت پیشرفت و رشد می‌کنید. اهدافتان را مکتوب کنید، این اهداف به شما انگیزه می‌دهند تا تلاش خود را برای رسیدن به استقلال و خوداشتغالی بیشتر کنید. از خودتان بپرسید از زندگی واقعاً چه چیزی را می‌خواهید؟ هدفتان کسب چه مقدار پول است؟ در مورد سؤالاتی از این قبیل فکر کنید و آنها را یادداشت کنید.

۳- شغل رویایی خود را بنویسید.

شغل رؤیایی شما چیست؟ اگر هر چیزی در جهان برای شما بود چه نوع کار یا شغلی را انتخاب می‌کردید؟ شغل رؤیایی خود را بنویسید و از این پس به آن شغل به دید یک رؤیا نگاه نکنید. یک فهرستی از تمام راه‌کارهایی که شما را در رسیدن به شغل رؤیایی خود کمک و یاری می‌کند تهیه کنید.

۴- راه‌هایی را برای ترکیب مهارت‌ها با شغل رویایی خود برای رسیدن به اهداف در زندگی پیدا کنید.

در مورد شغل رؤیایی خود فکر کنید و سپس به مهارت‌هایی که واقعاً در شما وجود دارد بیندیشید و سپس به این موضوع فکر کنید که کدام مهارت می‌تواند شما را در رسیدن به شغل مورد علاقه و رؤیایی‌تان هدایت کند. شما نیاز به راهی دارید که این دو را به هم متصل کند.

۵- در هر دقیقه از روز کار کنید.

بدانید که این راهکار‌ها فقط طی کردن نیمی از مسیر موفقیت است. شما نیاز دارید تا درهر دقیقه از روز به‌منظور ایجاد مراحل ۱ تا ۴ کارکنید و آنها را به یک واقعیت تبدیل کنید؛ شما همچنین باید استراتژی مناسبی داشته باشید. شما می‌توانید برای یادگیری مهارت‌های درآمدزا، مطالعات آزاد داشته باشید.

استقلال کاری مورد نظر خود را در حال رفتن به یک سفر و یا در حین انجام یک کار ساده پیدا کنید. بااین‌حال، اگر شما هر روز یک زمانی را به سمت کار کردن و ساخت چیز‌هایی که شما را در رسیدن به شغل رؤیایی‌تان هدایت می‌کند، اختصاص دهید؛ شما می‌توانید موفقیتی را که در آینده مدنظر داشتید را پیدا کنید.

اگر به دنبال استقلال و آزادی درکارهستید این مراحل را در ذهن خود داشته باشید. این مراحل فقط مسیر درست به سمت یک آینده‌ی موفق‌تر را برای شما مشخص می‌کند.


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

طلوع

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها