مهارت های زندگی

کاری را که واقعاً دوست دارید انجام دهید

کاری را که واقعاً دوست دارید انجام دهید
کاری را که واقعاً دوست دارید انجام دهید

انجام کاری که واقعاً دوست دارید از رموز مهم موفقیت مالی است. یکی از وظایف اولیه و مهم شما در زندگی تشخیص این است که از انجام چه کاری لذت می‌برید و استعداد طبیعی شما در چه زمینه‌ای است. سپس با تمام قوا به انجام آن کار پرداخته و آن را به بهترین وجه انجام دهید.

میلیونرهای خودساخته آنهایی هستند که زمینه ای دقیقاً متناسب با توانایی‌ها و نقاط قوت طبیعی خود یافته و سپس به نتایج مطلوب رسیده‌اند. اغلب میلیونرهای خودساخته می گویند «هرگز حتی یک روز در زندگی شان کار نکرده اند» .شما باید رشته‌ یا زمینۀ فعالیتی را بیابید که بتوانید مجذوب آن شوید؛ به طور طبیعی استعدادها و توانایی‌های خاص شما را بروز دهد و توجه شما را کاملاً به خود جلب کند، زمینه‌ای که . وقتی شما آنچه را که واقعاً دوست دارید انجام دهید، یک جریان ممتد هیجان، انرژی و ایده‌های جدید در زندگی‌تان ایجاد می‌شود که موجب عملکردی بهتر از قبل خواهد شد.

Do-What-you-enjoy

اگر همه چیز داشتم!

این سوال را پاسخ دهید: اگر همین فردا یک میلیون دلار برنده شوید، آیا به کاری که امروز مشغول آن هستید ادامه می‌دهید؟

این سؤال مهمی است. در واقع از شما می‌پرسد اگر تمام پول و وقت لازم در اختیارتان باشد و برای انتخاب شغل، آزاد باشید، چه خواهید کرد؟ اگر میلیونرهای خودساخته یک میلیون دلار پول نقد برنده شوند، به کار فعلی‌شان ادامه خواهند داد. فقط ممکن است کارشان را بهتر و یا در سطح بالاتری انجام دهند. آنها به قدری به کارشان علاقه دارند که حتی فکر اینکه آن را ترک کنند یا بازنشسته بشوند به ذهن‌شان خطور نمی‌کند.

اگر شما با انتخاب‌های گوناگون بین زمینه‌های کاری مواجه هستید، شاید بزرگ‌ترین مسئولیت‌تان این باشد که ببینید چه کاری را واقعاً دوست دارید و سپس خود را وقف آن کنید. هیچ‌کس جز خودتان قادر به انجام این کار مهم نیست.

تمرین عملی

کاری را که بیشتر دوست دارید مشخص کنید. چه عواملی تا کنون موجب کسب موفقیت شما در زندگی بوده است؟ اگر قرار باشد کاری را شروع کنید و سپس موفق شوید، آن کار چه خواهد بود؟ آن را به عنوان یک هدف پیش روی خود قرار دهید، برای آن برنامه ریزی کنید و سپس حرکت به سوی آن را همین امروز شروع کنید.

وقتی کاری را انجام بدهید که واقعاً آن را دوست دارید، دیگر هرگز حتی یک روز هم کار نخواهید کرد.


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

طراح‌باشی

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها