ورزش و سرگرمی

چگونه یک ورزشکار موفق شویم؟

چگونه یک ورزشکار موفق شویم؟

ورزشکار شدن کار بسیار ساده‌ای به‌نظر می‌رسد ولی تا رسیدن به آن، پیمودن چند قدم کوتاه، لازم است.
به قول Dog the Bounty Hunter ” چگونه می‌توانید بفهمید در اوج هستید در‌حالی‌که هیچ‌وقت از پایین بالا را نگاه نکرده‌اید؟ “

be-a-successful-sports-player-1

برای موفقیت در ورزش چه کنم؟

۱- حرکت کنید و به‌دست آورید

اولین قدم آن است که بخواهید و به‌دست آورید. به خودتان اعتماد داشته باشید، شما می‌توانید به اهداف درخشانی دست یابید. مهم نیست وضعیت چقدر بد است و منابع شما چقدر محدود است.

be-a-successful-sports-player-2

۲- مشارکت کنید.

عضویت در تیم فقط برای بودن در آن، خوب نیست. توانایی شما نیز مهم نیست؛ مهم، حس خواستن و مشارکت شماست. تمرین کنید و همیشه این جمله را به‌خاطر آورید: ” چگونه شما در اوج هستید در‌حالی‌که هیچ‌وقت از پایین، بالا را نگاه نکردید؟ “

be-a-successful-sports-player-3

۳-شرافت ورزش را حفظ کنید.

افرادی که از مکمل‌های ورزشی برای تقویت توانایی و عضلات استفاده می‌کنند، سر خود را کلاه می‌گذارند. آن‌ها با فکر محبوب شدن بین هواداران، قدم در راه اشتباهی می‌گذارند؛ این افراد هر بار که از این داروها استفاده می‌کنند از عمر خود در طولانی مدت می‌کاهند.

be-a-successful-sports-player-4

be-a-successful-sports-player-5

۴- به حریف احترام بگذارید.

حریف شما در زمین بازی دشمن شماست اما به‌خاطر داشته باشید او هم یک انسان است. بهتر است پس از شکست با الفاظی مانند ” بازی خوبی بود ” از فشار باخت بر حریف بکاهید. این یک کار شرافتمندانه است اگرچه که تأثیر کمی بر ناراحتی حریف شما داشته باشد. به یاد داشته باشید که رقابت، داخل میدان مسابقه است.

be-a-successful-sports-player-6

۵- داوران را محترم شمارید.

این کار شخصیت تیمی شما را نشان می‌دهد. به‌طور مثال در ورزش بیسبال اگر شما به‌دفعات بر سر داور فریاد بزنید، ممکن است در عملکرد او تأثیر گذارید. احترام به داور باعث تمرکز و کنترل او بر بازی می‌شود.

be-a-successful-sports-player-7

۶- به مربیان خود احترام بگذارید.

تنها تصمیم‌گیرنده برای حضور شما در زمین، مربی است. اگر می‌خواهید زمان بیشتری را در زمین بازی کنید، رابطه‌ی خوبی با مربی خود داشته باشید.

be-a-successful-sports-player-8

۷- به‌یکدیگر کمک کنیم.

یک‌ تیم مانند یک شهر است. همه با کمک هم می‌توانند آن را بسازند. بی‌احترامی و ناسازگاری، وضعیت را برای همه سخت می‌کند.

be-a-successful-sports-player-9

۸- انگیزه داشته باشید.

با شادی و ایجاد انگیزه، تیم را تشویق کنید. شما می‌توانید محرک تیم باشید. این کار باعث تحریک هم تیمی‌های شما نیز می‌شود. فقط بگویید: ” بگیرید بچه‌ها ” و از این کار خسته نشوید.

be-a-successful-sports-player-10

۹- تمرکز کنید.

از ناامیدی دیگران ناامید نشوید؛ راه موفقیت همان‌گونه‌ که گفته شد، بسیار ساده است.

نکات مهم:

• برای یک شروع جدید نترسید. اگر در یک ورزش موفق نبودید به‌سراغ رشته‌ی دیگری بروید. راجر فدرر یک فوتبالیست بود و حالا قهرمان تنیس است.
• به‌خاطر فرم بدنی که دارید، از خود ناامید نشوید. این جمله از استیو پرفونتیتن دونده آمریکایی است.
” تصویر شما از فردی که یک پای آن از پای دیگرش کوتاهتر است چیست؟ در تمام عمر همه می‌گفتند” سریع نیستی” ، “دست از این کار احمقانه بردار.” اما من همه را فراموش کردم، من باید ببرم.

هشدار:

هیچ‌گاه فریاد نزنید و به هم تیمی‌های خود انتقاد نکنید؛ آرام باشید و دیگران را آرام کنید. ممکن است روزی شما نیاز به درک و حمایت دیگران داشته باشید.


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

سجاد نوری

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها