تولید محتوا کانتنت مارکتینگ کپی رایتینگ کپی رایتینگ و مارکتینگ نویسندگی

چگونه سایت خود را در موتورهای جستجوی بهینه کنیم؟

بهینه‌سازی موتور جستجو در بالا بردن تعداد بازدیدها از سایت مؤثر است. این کار نیازمند دانش نوشتن کافی و استفاده از لغات مناسب است؛ زیرا این راهکار باعث افزایش بازدید از سایت می‌شود. می‌توانید از راه‌های زیر برای انجام این کار استفاده کنید.

۱٫ مقاله خود را خلاصه‌نویسی کنید

هر مقاله‌ای باید ۱٫خوب نوشته شده باشد ۲٫آموزنده باشد و ۳٫نگرش جدیدی را از یک موضوع نشان دهد. استفاده از کلمات مناسب در ابتدای مقاله باعث می‌شود مردم را برای خواندن ادامه آن مجاب کند.
یک مقاله با محتوای مناسب، بازدید بیشتری از سایت را در پی خواهد داشت و این خود دلیلی خواهد شد تا مشاهده‌کنندگان، لینک سایت شما را در صفحات مختلف قرار داده و برای آن تبلیغ کنند.
موتور جستجوی گوگل توجه ویژه‌ای به وبلاگ‌ها و سایت‌هایی دارد که مقالات جالبی می‌نویسند؛ این دلیلی است که نشان می‌دهد کلمات در مقاله‌ها، نقش کلیدی را ایفا می‌کنند.

۲٫ فهرستی از عبارات و کلمات کلیدی مورد استفاده در مقاله تهیه کنید

این گام بسیار مؤثر است؛ زیرا افراد لینک سایت شما را در جاهای مختلف به اشتراک خواهند گذاشت.
زمانی که مقاله‌ خود را با سرفصل‌های مختلفی جدا کرده‌اید، خوانندگان مطالب، این کار شما را تحسین کرده و باعث ارتقا رتبه شما در گوگل خواهد شد. به‌عنوان یک نکته مهم به‌یاد داشته باشید، بسیاری از کسانی که وب‌گردی می‌کنند، تنها مطالب را به‌صورت‌کلی می‌خوانند پس با استفاده از سر فصل‌های جذاب می‌توان آنها را برای مدت‌زمان بیشتری در سایت خود نگه‌دارید.
کلمات کلیدی و عبارات مهم، اطلاعاتی خواهند بود که مردم معمولاً در اینترنت به‌دنبال آنها هستند. برای مثال؛ کلمات کلیدی مقاله‌ای درباره اسباب‌کشی (بسته‌بندی، بارگیری و ماشین‌های باربری) هستند؛ ولی کلماتی که مردم در اینترنت جستجو می‌کنند، به (جابجایی و سکونت) تغییر می‌یابند.
به‌وسیله نرم‌افزار spiders می‌توانید کلمات کلیدی را از سایت‌های مختلف پیدا کنید. این نرم‌افزار سایت‌های زیادی را رصد کرده و مقالات و کیفیت آنها را تشخیص می‌دهد. یکی از شیوه‌هایی که این نرم‌افزار با استفاده از آن کلمات مهم را پیدا می‌کند، تشخیص میزان و مقدار استفاده از آنهاست و برای این نرم‌افزار فرقی نمی‌کند که مقاله مورد نظر از لحاظ ساختار دستوری درست است یا نه.

۳٫ مقاله‌ خود را بنویسید

از نبود اشکالات دستوری مطمئن شوید.
برای آن موضوعی انتخاب کنید.
با استفاده از سرفصل‌ها آن را به قسمت‌های کوچکی تقسیم کنید.
تا جایی که ممکن است از کلمات و عبارات کلیدی در ابتدای آن استفاده کنید و بهتر این است که در جمله اول و پاراگراف اول این امر محقق شود.
از کلمه‌ها و عبارت‌های مهم به وفور استفاده نکنید، آنها را در خطوط مختلف مورد استفاده قرار دهید.
کلمه‌ها و عبارت‌های مهم را در موضوع ذکر کنید.
اگر به مفهوم متن لطمه‌ای وارد نمی‌شود، آنها را با خط مایل بنویسید.
اگر از این کلمات بیش از حد استفاده شود، گوگل متن شما را به‌عنوان متنی بی‌ارزش تلقی می‌کند؛ پس اشتباه نکنید و کلمه‌های مهم را در مقاله ۱۵۵ تا ۲۰۰ کلمه‌ای خود جای دهید.
از آنجایی که عنوان مقاله دارای عبارت‌های کلیدی است، جمله‌ی اول هم باید این نوع عبارت‌ها را داشته باشد. برای جلوگیری از تکرار کلمات، سعی کنید مقاله را با سؤال آغاز کنید. بعد از اینکه کلمه کلیدی را در ابتدای مقاله نوشتید، حالا باید آن را با خط مایل مشخص کنید. این کار باعث می‌شود تأکید بیشتری روی کلمه مدنظر گذاشته شود و گوگل هم آن را به‌عنوان مقاله‌ای تأثیرگذار خواهد شناخت.
علاوه‌بر قراردادن کلمات کلیدی در جمله اول، از آنها در جمله آخر هم استفاده کنید تا بیشتر روی آنها تأکید شود.

۴٫ فراپیوندها (hyperlinks) را در مقاله خود ذکر کنید

این لینک‌ها مطالب مشابه سایت شما را در دیگر سایت‌ها نشان می‌دهند. برای این کار می‌توانید کلمه‌ای که می‌خواهید فراپیوند داشته باشد را با رنگ دیگر تایپ کرده و برای خواننده مشخص کنید. از اینکه سایت مقصد اطلاعات مفید و کاربردی را برای مخاطبان شما در نظر گرفته است اطمینان حاصل نمایید.

۵٫ مقاله خود را عرضه کنید

اگر مقاله فوق‌العاده‌ای را نوشته‌اید، باید آن را در معرض دید دیگران قرار دهید. برای اینکه مقاله‌ی شما بیشتر خوانده شود در رسانه‌های اجتماعی لینک آن را قرار داده و از دوستان خود بخواهید آن را به اشتراک بگذارند.
کلمات کلیدی را قابلِ‌کلیک کنید تا دیگران از طریق گوگل، آن را راحت‌تر بیابند؛ همان‌طور که گفته شد این کلمات باید در عنوان، جمله اول و جمله آخر نوشته شوند.


پیروز باشید!
طراح باشی

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها