سبک زندگی طراحی لباس و مد

چگونه در پاییز استایل جذابی داشته باشیم؟

چگونه در پاییز استایل جذابی داشته باشیم؟

چگونه در پاییز استایل جذابی داشته باشیم؟

فصل پاییز فصل هزار رنگ است؛ فصل غافلگیری و تغییرات مدوام هوا است. به همین دلیل هرسال با شروع فصل پاییز این سؤال به ذهنمان می‌رسد که در این فصل چه لباسی بپوشیم که هم مناسب فصل باشد و هم شیک و جذاب به نظر برسیم.

 طراح باشی علاوه بر راهنمایی شما برای انتخاب لباس‌های پاییزی، به شما خواهد گفت که چگونه در پاییز استایل جذابی داشته باشیم.

  • لایه‌لایه لباس بپوشید

در فصل پاییز وقتی سرما خودی نشان می‌دهد، بزرگ‌ترین اشتباهی که ممکن است انجام دهید، پوشیدن لباس‌های گرم و سنگین است. باید بدانید که در فصل پاییز، به دلیل پایدار نبودن هوا باید لایه‌لایه لباس پوشید زیرا ممکن است در طول روز مجبور شوید که لباس‌های خود را کم‌ یا زیاد کنید.

  • برای ست کردن از رنگ‌های طبیعت الهام بگیرید

اولین توصیه ما این است که بیشتر از سه رنگ در پوشش خود استفاده نکنید. این ترکیب‌بندی، استایل شما را زیباتر می‌کند. سعی کنید از طبیعت ایده بگیرید و در پوشش خود از رنگ‌های قرمز، زرد، نارنجی، قهوه‌ای، سبز و بنفش که مناسب این فصل هستند استفاده کنید. مثلاً اگر می‌خواهید مانتو با طرح بارانی بپوشید ما به شما یک مانتو به رنگ کرم کلاسیک با شال‌هایی به رنگ گرم را پیشنهاد می‌کنیم. بازی بارنگ‌ها را فراموش نکنید، نترسید و به معجزه‌ی رنگ‌ها ایمان داشته باشید.

  • ۱۰ رنگ برتر پاییز ۲۰۱۶ از نگاه پنتون

مؤسسه‌ی رنگ پنتون طبق سنت هرساله، به پیش‌بینی رنگ‌های برتر پاییز پرداخته است. بر این اساس رنگ‌های قرمز، خاکستری مایل به قهوه‌ای، سبز، قرمز مایل به زرد، رنگ خاک سفالگری، بنفش، خردلی و آبی نفتی روشن، جز برترین رنگ‌های پاییز ۲۰۱۶ شناخته ‌شده است.

  • در فصل پاییز این نوع از لباس‌ها را بپوشیم

پیشنهاد ما برای خانم‌ها پوشیدن مانتو با طرح بارانی، ژاکت کشباف، شال‌های نسبتاً ضخیم، بلوزهای یقه‌اسکی، دستکش‌های چرمی و یا موهر ظریف، نیم بوت و کیف‌های چرم و جیر، شلوارهای جین، کتان و مخمل کبریتی است.

اما طراح باشی برای آقایان هم پیشنهادهای ویژه‌ای دارد: جلیقه‌ی کتانی، کت‌های کوتاه کمر دار، کمربندهای چرمی، کت چرم، کت‌های ورزشی، بلوزهای یقه ۳ سانتی و یقه‌اسکی، ژاکت‌های بافتنی و سویشرت‌های رنگی زیپ‌دار، شلوارهای جین، کتان و مخمل کبریتی.

  • جنس لباس‌های پاییزی

تا به اینجا درباره نوع و رنگ لباس صحبت کردیم اما به غیر از رنگ و نوع لباس باید توجه ویژه‌ای به جنس آن داشته باشیم. در این فصل به دلیل پایدار نبودن هوا، پارچه‌های پشمی، مخمل کبریتی، کتانی راه‌راه و زبر، چرم، جیر،‌ مخمل، بافتنی و کشباف، مناسب هستند پس هنگام خرید این نوع جنس‌ها را انتخاب کنید.

نکته: در انتخاب نوع و رنگ لباس جسور باشید؛ همانند طراحان مد رنگ‌ها را درهم آمیزید؛ ست‌های مختلف را امتحان و کلیشه‌ها را فراموش کنید.

شما در این فصل چه لباس‌هایی را می‌پسندید و آن را پیشنهاد می‌دهید؟


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

فیروزه ایمنی

طراح و نقاش

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها