آموزش‌های عمومی

چگونه بهترین اسم را برای کودک خود انتخاب کنیم؟

اشتباه در انتخاب اسم می‌تواند در آینده برای کودک شما مشکل‌ساز شود؛ انتخاب یک اسم خوب و زیبا حس آرامش و خوبی را به ارمغان می‌آورد. اگر اسم بامعنا و زیبایی را برای کودکتان انتخاب نکنید در آینده ممکن است مورد تمسخر و استهزای دیگران قرار گیرد.

۱۲ نکته در انتخاب اسم برای نوزاد

از کتاب‌های نام کودک استفاده کنید

امروزه کتب مختلفی برای انتخاب نام نوزادان انتشار یافته‌اند که با مراجعه  به هر کتاب‌فروشی و کتابخانه‌ای می‌توانید آنها را پیدا کنید و برای انتخاب بهترین اسم، از آن‌ها استفاده کنید.

دنیای مجازی

با جست‌وجو در اینترنت به‌دنبال محبوب‌ترین و پرطرفدارترین نام برای کودک خود باشید.

از بین شخصیت‌های محبوب، اسم انتخاب کنید

اگر به دنبال نام مذهبی هستید می‌توانید از القاب و نام‌های ائمه اطهار استفاده کنید و یا اگر به دنبال نام‌های اصیل ایرانی هستید تنها کافی است عبارت نام‌های اصیل ایرانی را در اینترنت مورد جست‌وجو قرار دهید.

از اسامی اصیل ایرانی  استفاده کنید

شاید در ابتدا به نظر برسد که این اسامی قدری سنگین هستند اما درواقع اسامی زیبا و بامعنایی هستند.

نمونه‌ای از اسامی اصیل: ارشیا، بهگل، بهناز، پارمیدا، تابان، کیوان و….

انتخاب اسم منطبق بر نام خانوادگی

نامی را برای کودک خود انتخاب کنید که به نام خانوادگی‌ شما بیاید؛ در این رابطه می‌توانید از یکی از بستگان مسن فامیل یا یک شجره شناس  برای انتخاب اسم کمک بگیرید.

از اسامی دوستان یا آشنایان قدیمی استفاده کنید

اگر دوست یا بستگانی داشته‌اید که زبانزد و در اجتماع مورد احترام بوده‌اند ولی اکنون در کنار شما نیستند می‌توانید از اسم آنها برای کودک خود استفاده کنید؛ در این حالت نام و خاطره‌ی آن فرد نیز برای شما زنده می‌ماند.

انتخاب یک اسم بااهمیت

اسمی را انتخاب کنید که درگذر زمان کهنه و قدیمی قلمداد نگردد.

نامی را انتخاب کنید که راحت تلفظ گردد.

هراسمی که ساده و بامعنی باشد، تلفظ آن راحت‌تر است؛ اگر اسم دشواری را انتخاب کنید، کودک شما برای تلفظ اسم خود ملزم به توضیح برای دیگران می‌گردد و با گذر زمان و پرسش‌های مکرر دیگران این موضوع برایش عذاب‌آور خواهد شد.

از اسامی تاریخی استفاده نکنید

این اسامی هم‌، تلفظ مشکلی دارند و  هم در عرف امروزی موردپسند همگان نمی‌باشند؛ ازجمله از این اسامی می‌توان به هردوت، کمبوجیه، گشتاسب و … اشاره کرد.

-۱۰ از اسامی خنده‌دار و مورد تمسخر استفاده نکنید

تمسخر کودک  به‌خاطر اسمش باعث می‌گردد عزت و اعتمادبه‌نفس خود را از دست بدهد و در زندگی آینده‌اش فردی سرخورده باشد. این موضوع را در نظر بگیرید که یک کودک هفت‌ساله اگر بابت اسم خود در بین هم‌کلاسی‌هایش مورد تمسخر واقع شود شاید هرگز نتواند بابت این قضیه از خود دفاع کند.

-۱۱ پیروی از مد

-۱۲ فرهنگ خود را در نظر بگیرید

قومیت‌های مختلف ازجمله ترک، کرد و لر در سرتاسر کشور ما اسامی زیبایی دارند فقط در انتخاب اسامی منطبق بر قومیت و فرهنگ خودتان، به مواردی مانند دشوار نبودن اسم و تلفظ ساده و آسان آن‌ هم توجه داشته باشید.


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

طلوع

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها