آموزش‌های عمومی سبک زندگی مهارت های زندگی

چگونه با فقر جهانی مبارزه کنیم؟

چگونه با فقر جهانی مباززه کنیم

در حال حاضر، فقر یکی از بزرگ‌ترین معضلات در جهان است. روزانه ۲۴۰۰۰ هزار کودک بر اثر فقر در سراسر جهان می‌میرند. بودجه‌ی لازم برای پایان گرسنگی، ۳۰ میلیارد دلار است و این در حالی است که بودجه‌ی ارتش آمریکا سالانه ۵۳۰ میلیارد دلار است. کمک به فقر علاوه بر انسان دوستی، به اقتصاد کشور نیز کمک می‌کند. این کمک‌ها باید به دو صورت جهانی و داخلی انجام شود تا مؤثر واقع شود. حال به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

بخش ۱ اقدامات جهانی

 fight-global-poverty-1

به خود آموزش دهید.

با سازمان‌های گوناگون مکاتبه کنید و از خرج و مخارج آن‌ها آگاه شوید. درباره‌ی چگونگی تأثیر اقتصاد و تجارت بین کشورها بر افزایش فقر تحقیق کنید.

 • شما باید دستورالعمل دولت خود را در رابطه با کمک‌ کردن و هزینه‌های مالی بدانید. اغلب کشورهای ثروتمند که کمک‌ می‌کنند در واقع بازارهای خود را بر روی کشورهای فقیر محدود کرده و در بسته‌های حمایتی با قیمتی بیشتر این محصولات را دریافت می‌کنند.
 • نحوه‌ی کمک‌ها و اقتصاد مربوط به آن را یاد بگیرید این مساله در شناسایی سازمان‌ها به شما کمک می‌کند.
 • گاهی اوقات بهتر است کمک‌های خود را برای یک لایحه‌ی خاص مانند قانون جهانی غذا و امنیت انجام دهید.

fight-global-poverty-2از یک سازمان مبارزه با فقر حمایت کنید.

سازمان‌های غیردولتی زیادی برای مبارزه با فقر وجود دارد. بهترین سازمان‌ها در توسعه‌ی اقتصاد و خودکفایی اقتصادی کشور تلاش می‌کنند و هزینه‌ها را صرف محصولات گران‌قیمت نمی‌کنند.

 • پول را مستقیماً به افراد نیازمند دهید. سازمان‌های زیادی، در این زمینه وجود دارند که در کشورهایی مانند کنیا و اوگاندا این کار انجام می‌دهند. این کار باعث می‌شود تا افراد نیازمند پول را در زمینه‌ای که به آن احتیاج دارند و می توانند به خود و خانواده‌ی خود کمک کنند ، خرج کنند.
 • سازمان‌هایی مانند مرسی گورپس، تمرکز خود را بر روی کشورهایی که نیاز به کمک‌های اضطراری دارند قرار داده‌اند. این کشورها در حال دست و پنجه نرم کردن با تحولات هستند. اهمیت این کمک‌ها را می‌توان در نمونه‌هایی مانند طوفان کاترینا، زلزله‌های ژاپن و فیلیپین دید.
 • توانمندسازی زنان در کاهش فقر مهم است. این کار از طریق آموزش و پرورش اتفاق می‌افتد. زنان تحصیل کرده تمایل به فرزندان کمتری دارند و آگاهی بیشتری در مورد فرزندان ناخواسته دارند. اولین معلم فرزند، مادران هستند و تحصیلات آن‌ها می‌تواند کمک زیادی به جامعه کند.
 • توانمندسازی جوامع به جای ارایه ساده‌ی لباس و غذا می‌تواند به رشد و خودباوری جامعه منجر شود. توانمندسازی مردم به معنی دسترسی به آموزش، مراقبت‌های بهداشتی و فرصت‌ها است.

fight-global-poverty-3داوطلب باشید.

راه‌های بسیار زیادی برای انجام کارهای داوطلبانه وجود دارد. شما می توانید پول و زمان خود را در اختیار سازمان‌ها قرار دهید. با کمک‌های داوطلبانه شما می‌توانید حمایت خود را به شایستگی به نمایش درآورید.

 • اگر علاقه‌مند هستید می‌توانید از طریق مؤسسات مربوطه، حمایت خود را از یک کودک با ارایه‌ی خدمات آموزشی و رفاهی اعلام نمایید. بهتر است بدانید که سازمان‌های مختلفی برای کمک به فقر در زمینه‌های مختلف با امکان ارایه توانایی‌های شما وجود دارد.
 • شما می‌توانید خدمات خود را در خارج از مرزهای کشور نیز ارایه کنید. با سازمان‌های مرتبط در این زمینه همکاری کنید و برای کاهش فقر جهانی تلاش کنید.

 

بخش ۲ اقدامات داخلی

fight-global-poverty-4در محل مورد نیاز مستقر شوید.

شما می‌توانید با برقراری ارتباط یا بخش‌های خدمات اجتماعی و سازمان‌های مذهبی و خیریه‌ی محل زندگی خود، کمک‌های خود را ارایه نمایید. توانایی خود را کشف کرده و نسبت به ارایه آن اقدام کنید.

 • از پناهگاه‌های بی‌خانمان‌ها حمایت کنید. حمایت‌های خود را به‌صورت مالی و یا با صرف وقت ارایه کنید. بسیاری از این پناهگاه‌ها وضعیت خوبی ندارند و نیازمند کمک‌های شما هستند.
 • داوطلبانه به یکی از این پناهگاه‌ها رفته و خود را در این موقعیت قرار دهید تا با فقر مواجه شده و آن را درک کنید.

fight-global-poverty-5از قوانینی که به کاهش فقر کمک می کند حمایت کنید.

قوانین مربوط در این زمینه را شناخته و راه‌های حمایتی خود را برای تصویب قوانین کاهش فقر و کمک به فقرا بیان کنید.

 • حمایت‌های خود را از قوانین دستمزد و امنیت شغلی انجام دهید و بدین ترتیب به افراد کمک کنید تا به‌جای پرداختن به مشاغل دوم و سوم، زمان خود را با خانواده صرف کنند.
 • با مقامات و مسوولین مربوطه با شهر و محل خود ارتباط برقرار کنید و در زمینه‌ی کمک به سازمان‌های حمایتی با آن‌ها صحبت کنید. برای این کار از هیچ تلاشی دریغ نکنید و به هر طریقی (تلفن، ایمیل و …) با آن‌ها صحبت کنید.

fight-global-poverty-6کمک کنید.

کمک کنید! به ویژه کمک‌های مالی. کمک به سازمان‌ها می‌تواند کمک شایانی به کاهش فقر کند. بسیاری از این سازمان‌ها با کمبود بودجه مواجه هستند و نیازمند کمک‌های مالی هستند.

 • زمان بیشتری را در سازمان‌های خیریه صرف کنید و در روزهای تعطیل به این مکان‌ها مراجعه کنید.
 • لباس و اسباب بازی به سازمان‌ها هدیه کند. البته از سالم بودن و شرایط مناسب آنها مطمئن شوید.
 • مواد غذایی در اختیار سازمان‌ها قرار دهید. غذاهای مغذی، غذاهای غیر فاسدشدنی و کنسروها می‌تواند گزینه‌های مناسبی باشد.

نکته :

 • رفتار مناسبی را با افراد فقیر داشته باشید. فقر می تواند به‌خاطر عوامل مختلفی اتفاق افتاده باشد.

هشدارها :

 • برای عضویت در سازمان‌ها دقت کنید. برخی سازمان‌ها داوطلبانی به سومالی و … می فرستند که امنیت جانی ندارد. به خصوص اگر شما خانم باشید سفر به تنهایی برای شما خطرناک است.
 • در کمک‌های خود به سازمان‌ها دقت کنید. گاهی اوقات سازمان برای تأمین بودجه‌های مورد نظر خود، از کمک‌های حمایتی استفاده می‌کنند. ممکن است بخشی از پول شما صرف حقوق کارکنان سازمان شود.

 


پیروز باشید!
طراح باشی

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها