سفر و طبیعت

چطور هزینه‌های مسافرت را کم کنیم؟

حتما می‌دونید که سفر کردن اون هم با هزینه کم می‌تونه هم لذت بخش هم به صرفه باشه اما حالا چطوری؟ ما بهتون چند تا پیشنهاد می‌دیم:

 

  1. برای سفر کردن سراغ فصل توریستی نرید، چون همه چی تو  اون مدت گرونتره و اینکه سعی کنید بلیط رو وقتی که تخفیف داره تهیه کنید. زمان پروازتون هم ساعتی

باشه که می‌دونید بقیه ممکنه کمتر اون ساعت رو انتخاب کرده باشند و قیمتش هم کمتره.

۲٫اگه می‌خواید با خانواده سفر کنید، می‌تونید بجای هتل، خونه اجاره کنید که هزینه کمتری داره. می‌تونید این خونه‌ها رو از توسایت‌های مخصوص پیدا کنید و از قبل اجاره کنید.

 

۳٫ به جای هزینه کردن بابت مترجم و تور لیدر، می‌تونید یه سری از برنامه‌ها مثل دیکشنری، مترجم و نقشه رو توی گوشی‌تون نصب کنید.

 

 

۴٫ اگه به سفر خارجی می‌رید، از سرویس رومینگ که خیلی پرهزینه هست استفاده نکنید، هر وقت به اینترنت دسترسی داشتید از برنامه‌هایی مثل تلگرام ، اسکایپ و غیره  برای ارتباط با دیگران استفاده کنید.

 

 

 

۵٫ برای  غدا خوردن یه روستوران معمولی رو انتخاب کنید که هم قیمتش کمتره و  حتی می‌تونید تو این مدل رستوران‌ها غذاهای محلی اون کشور رو هم امتحان کنید.

 

 

۶٫ موقع خرید کردن چونه بزنید شاید موفق شدید از فروشند تخفیف بگیرید و به جاش پولتون رو خرج چیزهای بهتر کنید.

 

۷٫ از وسیله‌های نقلیه عمومی مثل اتوبوس و مترو استفاده کنید. نرخ تاکسی تو اکثر کشورهای خارجی زیاده.

 

 

۸٫ داروهای مورد نیازتون رو داخل ساک دستیتون بذارید و همراه خودتون ببرید. فراموش نکنین که اون‌ها رو داخل کیف دستی نگذارید چون توی فرودگاه ممکنه ازتون بگیرند.

 


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

pantea honarkar

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها