آموزش درسی و دانشگاهی آموزش‌های عمومی

پاییز و برنامه‌ریزی برای بازگشت به مدرسه و دانشگاه

پاییز در راه است - بازگشت به مدرسه و دانشگاه

بازگشت به مدرسه و دانشگاه گرچه لذت‌بخش است اما دردسرهایی هم دارد. خرید لوازم مدرسه و آمادگی برای دانشگاه یکی از دغدغه‌های دانشجویان و دانش‌آموزان است.‌ در این مطلب ۹ نکته برای آمادگی فصل مدارس ذکر شده است.

۱- وسایل موردنیاز خود را آماده کنید

همیشه سعی کنید قبل رسیدن به فصل شلوغ مدرسه‌ها خرید کنید، در این صورت مجبور نمی‌شوید به دلیل اینکه همه‌ی جنس‌های خوب فروش رفته است، مدام به فروشگاه‌های مختلف بروید.
۲- برای لباس‌های فرم، کمدی تعبیه نمایید
به‌جای خرید وسایل گران‌قیمت و تجملی،‌ می‌توانید نقص‌های کمد و وسایل سال گذشته را رفع کنید و در هزینه و زمان صرفه‌جویی نمایید.
۳- لباس‌های راحت و مناسبی تهیه کنید
برای اینکه هفته اول مدارس به‌خاطر لباس‌هایتان استرس نداشته‌ باشید، بهتر است لباس مرغوب آماده کنید.
۴- کمدتان را مرتب کنید
سعی کنید کمدتان را هم مرتب کنید و هم آن را مرتب نگهدارید. برای این کار هم می‌توانید از طاقچه و گیره‌های لباس استفاده کنید.
۵- برای موفقیت در درسهایتان برنامه‌ریزی کنید
بهتر است امسال برنامه‌ی مناسب‌تری برای درس‌خواندن طرح کنید زیرا ممکن است مقدار زمانی که سال گذشته برای دروس و تکالیفتان صرف کردید، برای امسال کافی نباشد.
۶- مکان مناسبی برای مطالعه انتخاب کنید
میزی تهیه کنید و در فضایی ساکت و آرام درس بخوانید. با این روش درس‌هایتان را راحت‌تر متوجه می‌شوید. پس زمان زیادی بگذارید تا مکان مطالعه خود را آماده کنید.
۷- برای خواندن درس‌های جدید، آماده باشید
اگر دانش‌آموزی هستید که برای اولین‌بار می‌خواهید درس زبان انگلیسی را بخوانید، دیکشنری یا کتاب اصطلاحات این زبان را پیش از ورود به مدرسه مرور کنید تا مقداری با آن آشنا شوید. همچنین می‌توانید با نگاه دوباره به دروس سال قبل، آنها را هم به یاد آورید.
۸- برای خوراک خود برنامه دقیقی داشته باشید
برای یک دانش‌آموز، داشتن وعده‌های غذایی سالم و مقوی بسیار مهم است. به همین دلیل، باید پیش از رفتن به مدرسه خوراکی‌های خود را بسته‌بندی کرده و به مدرسه ببرید. با این کار، دیگر خوراکی‌های پرکالری و چرب ساندویچی‌ها را نخواهید خورد.
۹- روابط خود با خانواده‌تان را همیشه خوب و به‌روز نگهدارید
برای اینکه خانواده خود را از اوضاع و شرایط مدرسه آگاه سازید، با آن‌ها صحبت کنید. لازم نیست فضای رسمی برای صحبت با آنها تدارک ببینید زیرا این گفت‌وگو می‌تواند در حد پنج دقیقه باشد.

نکات راهنما
از خرید لوازم‌التحریر با کیفیت اطمینان حاصل نمایید زیرا کسی دوست ندارد وسایل خود را برای زمان کوتاهی داشته‌ باشد و مطمئناً شما هم از این قاعده مستثنی نیستید.
در خرید لباس،‌ سه نکته را مدنظر قرار دهید: ۱- لباستان را دوست دارید ۲- اندازه‌تان است و ۳- لباس‌هایی هستند که از پوشیدن آنها لذت می‌برید.
چند هفته قبل از آغاز مدارس، ورزش‌ کنید و خوراکی‌های سالم مصرف نمایید تا در آغاز سال تحصیلی، اعتماد به نفس بالایی داشته‌ باشید.
خودتان باشید. زیرا بهترین کار صداقت است !
حدود دو هفته قبل از آغاز سال تحصیلی، زودتر بخوابید و زودتر بیدار شوید تا به برنامه خواب شما در طول دوران تحصیل، لطمه‌ای وارد نشود.
به‌خاطر داشته‌ باشید که حداقل ۹ تا ۱۰ ساعت خواب کافی داشته‌ باشید.
جزوات سال‌های گذشته خود را مرور کنید تا آماده مدرسه شوید.
اگر زمان کافی دارید،‌ کتاب‌های کمک آموزشی خریداری نموده و در تابستان انجام دهید.


پیروز باشید!
طراح باشی

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها