ساختنی و کاردستی سفر و طبیعت

ماشین رختشویی سفری – آموزش ساخت ماشین لباسشویی همراه

یکی از معضلات سفر، مشکل شستن لباس‌هاس کثیف است. اکثر مردم برای حل این مشکل چندین چمدان و کوله همراه خود می‌برند. اما این مساله نه تنها مشکل را حل نمی‌کند، بلکه بیشتر دست و پاگیر است. به علاوه بهتر است به فکر بازگشت هم باشید و قسمتی از چمدان خود را برای لباس‌هایی که در طول سفر می‌خرید، خالی بگذارید.

اگر در ایام عید، با ماشین شخصی به سفرهای نوروزی و یا مسافرت‌های شهری می‌روید، می‌توانید یک دستگاه ماشین لباسشویی همراه بسازید و این مشکل را حل کنید.

مواد لازم:

  • لباس کثیف

  • سطل بزرگ دردار

  • پودر و یا مایع ظرفشویی

  • یک خودرو با فضای کافی بین صندلی‌ها

۱-قبل از شستشو

لباس‌های کثیف، نصف سطل آب و ماده شوینده را داخل سطل بریزید. دقت کنید که حجم لباس‌ها زیاد نباشد. این کار باعث می‌شود لباس‌ها خوب شسته نشوند.

MobileWashingMaschin2

۲-شستشو

درب ظرف را ببندید و آن را جایی زیر صندلی عقب ثابت کنید. حالا با خیال راحت در جاده حرکت کنید تا لباس‌ها شسته شوند. احتمالا این اولین بار است که دست‌اندازهای جاده به کمک شما می‌آیند.

MobileWashingMaschine4

۳- آبکشی

در یکی از استراحتگاه‌های بین مسیر، آب سطل را خالی کنید. لباس‌ها را بچلانید و سپس داخل سطل آب تمیز بریزید. دوباره در سطل را ببندید و آن را داخل ماشین و همان جای قبلی بگذارید. به سفر ادامه دهید و اجازه دهید لباس‌ها آبکشی شوند.

MobileWashingMaschine6

۴-آبکشی دوباره (مخصوص وسواس‌ها)

اصولا وسواس‌ها زمینی سفر نمی‌کنند و قبل از سفر، هتلی را که امکانات شستشوی کاملی دارد، رزرو می‌کنند. اما اگر همراهان شما تاکید به آبکشی دوباره یا سه‌باره دارند و شما هم نیاز فوری به لباس‌هایتان ندارید، می‌توانید آبکشی ر اتکرار کنید.

  • ماندن لباس‌ها در آب به مدت طولانی، باعث وارفتگی و حتی پوسیدگی آنها می‌شود.

MobileWashingMaschine5

۵- لباس‌ها را خشک کنید

لباس‌ها را از سطل درآورید و آب آنها را بگیرید. پنجره‌های ماشین را کمی پایین بکشید و لباس‌ها را روی آنها پهن کنید. اگر آویز لباس دارید، می‌توانید لباس‌ها را روی آنها آویزان کنید و آویز را روی دستگیره‌های بالای درب خودرو بگذارید.

MobileWashingMaschine7

۶- اتو را فراموش کنید

قطعا شما لباس‌های رسمی خود را با این روش نمی‌شویید. بهتر است در طول سفر لباس‌هایی همراه داشته باشید که نیاز به اتو کردن نداشته باشند و در صورت پرت شدن آنها به بیرون از ماشین (در حین مرحله ۵) خیلی تاسف نخورید.

پیروز باشید،

طراح‌باشی


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

طراح‌باشی

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها