سفر و طبیعت

غذاهای هندی را حتما امتحان کنید!

تا پیش از جنگ جهانی دوم،‌ اگر می‌خواستید غذای هندی را تجربه کنید باید به هندوستان سفر می‌کردید و یا به لندن که پر از پناهنده های هندی بود می‌رفتید و یا اینکه به شهرهای جنوب ایران سرمی‌زدید. اما امروز احتمالا در همه شهرهای کوچک و بزرگ دنیا،‌ حداقل یک رستوران یا کافه هندی پیدا می شود. غذاهای هندی برای کسانی کهطعم تند و پر از ادویه و فلفل دوست دارند بسیار لذت بخش است. البتهاین نکته را بخاطر داشته باشید که طعمی که در رستوران های هندی کشور خودتان چشیده اید با طعم اصیل غذای هندی متفاوت است، چون این غذاها در هندوستان بسیار تند‌تر هستند و احتمالا با اولین لقمه‌ای که می‌خورید، تازه متوجه می‌شوید که وارد یک سرزمین جدید شده اید.

در شهرهای جنوبی ایران و در حاشیه خلیج‌فارس نیز مردم  از ادویه‌های هندی در غذاهای خود استفاده می‌کنند و تا حدی با این ذایقه ‌آشنا هستند.

دست‌هایتان را آماده کنید!

هندوها با دست غذا می‌خورند و هنوز خانواده‌های اصیل و ثروتمند هند این آیین را حفظ کرده‌اند. خیلی از هندی‌ها آوردن قاشق و چنگال را برای غذا درست نمی دانند. افراد مسن هندی معمولا برای مسافران و میهمانان خود،‌ غذا را در یک سینی گرد و صیقل داده شده به نام تالی (tali) سر سفره می‌آورند. ثروتمندان هندی هم در تالی‌هایی با جنس طلا و نقره از میهمان خود پذیرایی می‌کنند، اما عموم مردم از تالی‌های مسی، روی و برنجی استفاده می‌کنند.

آنها معمولا برنج در میان تالی می‌ریزند و دور تا دور آن را با پیاله‌های کوچکی که داخل آنها خورش، ماست، دال و روغن یا کره آب کرده و چتنی (ادویه) وجود دارد، تزیین می‌کنند. روی برنج را نیز با یک یا دو چپاتی (نان هندی) می‌پوشانند و یک لیوان آب خنک در لیوان فلزی کنار آن قرار می‌دهند.

جالب است بدانید که مردم فقیر هندوستان که بخش بیشتر هند را تشکیل می‌دهند، توانایی خرید چنین ظروفی را ندارند و بر روی برگ موز غذا می‌خورند.

غذای هندی- راهنمای سفر به هند

فلفل؛ چاشنی اصلی غذای هندی

هندی‌ها از دو نوع فلفل سیاه و قرمز در غذای خود استفاده می‌کنند. فلفل سیاه در خود هندوستان کشت می‌شود، ولی فلفل قرمزاز آمریکای جنوبی و مرکزی وارد می‌شود. فلفل سیاه نه‌تنها غذا را تند می‌کند، بلکه عطر و طعم خاصی به غذا می بخشد. 

دلیل علاقه مردم هندوستان به فلفل شاید مربوط به عادات و البته آب و هوای هند باشد. جالب است که هر چقدر از شمال هند به سمت جنوب حرکت می‌کنید، تندی غذاها بیشتر می‌شود و این یعنی هر چقدر هوا گرم‌تر می‌شود مقدار استفاده از فلفل نیز بیشتر می‌شود. پس اگر می‌خواهید به هندوستان سفر کنید این نکته را به یاد داشته باشید.

خورش کاری

خورش کاری، یکی از معروف‌ترین غذاهای هندوستان است. در واقع  دلیل نامگذاری این غذا استفاده از ادویه کاری روی آن بوده است ؛‌ادویه‌ای که در آشپزخانه ایرانی‌های جنوب کشور نیز پیدا می‌شود.

هندی‌ها این غذا را به این نام نمیدانند و این نام حاصل سفر گردشگران به این کشور بوده است. بین ما ایرانی‌ها باور غلطی وجود دارد که فکر می‌کنیم «پودر کاری» از ساییدن برگ‌های گیاه خاصی با این نام به دست می‌آید، ولی حقیقت این است که کاری نوعی ادویه است که از ترکیب چند گیاه معطر به دست می‌آید. بهترین «پودر کاری» در کشور انگلستان تهیه می شود.

در هندوستان، ادویه همه خورش‌ها یکسان نیست و هر کدام از ادویه‌ها یک اسم خاص دارد. ادویه هر خورش فرمول خودش را دارد، اما نام کلی آن گراما‌سالا است. در ایران به این ادویه داروهای گرم می‌گویند. در پودرکاری معمولا، مقداری هم آرد برنج و آرد نخوداضافه می‌شود که هم حجم آن  را بیشتر می کند و هم باعث رنگ و لعاب غذا می شود.

دال عدس

دال عدس یه نوع عدس قرمز است که با آن غذایی شبیه به عدسی ایرانی‌ها درست می‌کنند.

دسر هندی

هندی‌ها یک دسر معروف دارند که چیزی شبیه ترکیب شیربرنج و مغز بادام کوبیده است. «شیر قند» هم با ماست تازه، شکر،‌زعفران و هل تهیه می شود. « گلاب جامان» هم نوعی فرنی یا حلواست که با شیر درست می‌شود.

تنقلات هندی‌

هندی‌ها عاشق تنقلات هستند و در همه خانه های هندی تنقلات موجود است. اغلب این تنقلات به عنوان پیش‌غذا یا عصرانه همراه با چای مصرف می شود.

معروفترین تنقلات هندوستان در زیر آمده است:

سنبوسه (سمبوسه): نوعی قطاب که در روغن سرخ میشود و داخل آن را گوشت یا سبزی‌های معطر پر می کنند.

پاپدوم: یه نوع پفک هندی  است که با آرد عدس، ماش و ادویه تهیه می شود.

چوته کفته: این هم یه سرگنجشکی هندی است که در روغن سرخ می‌ شود.

پان:  همه هندی‌ها،‌ بعد از غذا، مخلوطی از ادویه که در برگ درخت پان پیچیده شده است را می‌جوند. این لقمه جویدنی پان نام دارد و برای رفع نفخ معده مفید است. هندوها معتقدند خوردن پان باعث تغییر ذائقه و جلوگیری از نفخ معده می‌شود. یه نوع ساده‌تر از پان هم وجود دارد که از چند دانه رازیانه و تخم هل سیاه و کمی دارچین تشکیل شده است و جویدن آن دهان را خوشبو می‌کند.

غذای هندی؛ یک تجربه متفاوت

در سفر به هندوستان، همیشه می‌توانید غذای ارزان پیدا کنید. در گوشه و کنار همه شهرهای هند می‌توانید غذاهای محلی هند را از دستفروشان و رستوران‌های کوچک تهیه کنید. بیشتر این غذاها و تنقلات برای توریست‌ها یک مزه جدید و هیجان‌انگیز دارند، اما همه این غذاها یک ویژگی مشترک دارند و همگی خیلی تند هستند.


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

سجاد نوری

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها