موفقیت در زندگی موفقیت در کار

سریع‌تر زندگی کنید و موفق شوید!

به زندگی خود سرعت دهید و موفق شوید!

موفقیت در زندگی نیازمند شکستن قوانین زندگی نرمال و حرکت سریع‌تر به سوی موفقیت است. اگ شما همان کاری را که دیگران می‌کنند انجام دهید، بعید است به آسانی به موفقیت برسید. در این مطلب روشی برای سرعت بخشیدن به کار و زندگی آموزش داده شده است.
بیشتر مردم امروزه در کارهایشان کند عمل می‌کنند. این امر به این دلیل آن نیست که آنها واقعا کند هستند، بلکه در واقع مانند خودرویی سریع هستند که در ترافیک گیر کرده و چاره‌ای جز حرکت آرام ندارد. به بیان دیگر، مردم می‌گویند “انجام کار x به اندازه y وقت می گیرد.” این صحبت به مرور تبدیل به عادت و حقیقت می گردد.

به زندگی خود سرعت دهید و موفق شوید!
بد نیست به چند نمونه در تالارهای گفتگوی کارآفرینی سر بزنیم.
بسیاری از افراد می‌گویند :” دوست دارم روزی ایده ای را که در ذهنم دارم عملی کنم.” در حالی که بسیاری دیگر از مردم با مشکلاتی چون نقشه‌ها و برنامه های شغلی، هنرهای مفهومی، نام‌گذاری و برندسازی و … دست و پنجه نرم می‌کنند.
اما اگر حقیقتا بر آن باشید تا حرفه‌ای را راه اندازی کنید، انجام آن انقدرها هم دشوار نیست:

  • می‌توانید کل یک وبسایت را در مدت یک هفته راه اندازی کنید.
  • می‌توانید یک ایده شغلی را در مدت ١ هفته ارزیابی کنید.

به کارهایتان سرعت ببخشید!

افرادی که در تالارهای گفتگو مشغول فعالیت هستند، معمولا به جای آن کاری که در کسب و کارشان تفاوت ایجاد می‌کند، تنها آن کاری را انجام می‌‎دهند که دیگران توصیه کرده‌اند.
ولی این مسئله فقط محدود به شغل افراد نیست. شما می‌توانید تمام ایده و روان خود و زندگی روزانه خود را در ۵ دقیقه عوض کنید. این توانایی را دارید که استراتژی‌های تغذیه‌ای خود را در ۲ هفته عوض کنید. و نیز می‌توانید در ۱ ماه تغییرات عمده‌ای در وضعیت آمادگی جسمانی خود ایجاد کنید.
مسئله آنجاست که مردم نسبت به تغییرات سریع بی‌میل هستند چرا که با خود می‌گویند: “وقتی همه مردم نسبت به تغییر مقاومت نشان می‌دهند لابد دلیلی پشت آن نهفته است. مگه نه؟”
اما این تفکر یک اشتباه محض است.

چند مثال

به فرودگاهی مراجعه کنید. به صف امنیتی که همه از آن عبور می‌کنند نگاهی بیندازید. در صف میانی قرار بگیرید، به نظر می‌رسد صف خروجی شما طولانی‌‌تر و صفوف کناری کوتاه‌تر هستند. یکی از دلایل واضحی که همه در این صف وسطی کند حرکت کرده و طولانی‌تر به نظر می‌رسد این است که همه اول این صف را می‌بینند و پشت سر هم وارد آن می‌شوند. همه فکر می‌کنند باید منتظر بمانند و همینطور آرام‌ حرکت کنند. آنها با رسیدن به اولین صف خود می‌گویند : این همان صفی است که باید در آن باشم.
یا اگر در آینده‌ای نزدیک در یک مکان عمومی قرار گرفتید، به تماشای بقیه بپردازید و ببینید که چگونه مردم به دنبال یکدیگر در یک مسیر مشخص حرکت می‌کنند، درحالی که آن راه لزوما سریع‌ترین راه عبوری نیست. ولی از آنجا که که اکثرجمعیت از آن عبور می‌کنند، بقیه هم بدون توجه از همان راه می‌روند.
اگر به خود اجازه دهید تا راه دیگری را بیابید متوجه این موضوع خواهید شد که عموم مردم در یافتن راه‌ها و راهکارهای جدید چندان خوب نیستند، آنان فقط در جستجوی آشکارترین راهکار ممکن هستند.
هنگامی که پی به این حقیقت بردید، برایتان بسیار جذاب خواهد بود که این مسئله را در دنیای واقعی رصد کنید.
تفکر عامه در مسخ کردن مردم و باوراندن به آنها که زندگی روزمره همین است، بسیار قدرتمند است. بعضا هیچ منطقی در پس کارهای مردم و اینکه چرا اینقدر به کندی تفکر و حرکت می کنند وجود ندارد، چرا که “عموم مردم همین کار را می‌کنند.”
زمانی که به این معضل پی ببرید، آن را همه جا خواهید یافت. و زمانی که ۱۵ دقیقه توقف بیشتر در صف‌ها برایتان آخر دنیا نباشد، و بتوانید حالات بقیه را زیر ذره بین بگذارید، اندک اندک به این حقیقت پی خواهید برد که این طرز فکر منفی و توجیه شرایطی که مردم در آن هستند چقدر می تواند جلوی تغییرات مثبت در زندگی را بگیرد و خطرناک نیز باشد.

به زندگی خود سرعت دهید و موفق شوید!

چند عادت رایج در مورد درک زمان

  • چهار سال برای فارغ التحصیل شدن زمان لازم است.
  • دقیقا بعد از صرف کردن x ساعت از زمان خود در کارتان به پیشرفت و ارتقای شغلی خواهید رسید.
  • فقط می توان مقدار x کیلو وزن در y هفته کم کرد.

خودتان نیز می توانید مثال های بیشتری بیابید.
حقیقت اینست که نه تنها لازم نیست هرکاری که دیگران انجام می‌دهند را انجام دهید، بلکه نیازی هم نیست با سرعت آنها کار کنید، چرا که شما مستقل از آن افراد توانایی این را دارید که کارهای خود را بسیار سریع‌تر به انجام برسانید.
وانمود کنید تاکنون هرگز نشنیده‌اید کارها چقدر “دشوار” هستند یا چقدر طول می‌کشند. فقط امتحانش کنید.
به ذهن خود یاد دهید که هیچ محدودیت سرعتی برایتان معنی ندارد. پس با تمام سرعت و انرژی به انجام وظایفتان بپردازید و نتیجه را مشاهده نمایید.


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

مهدی نعمتی

نویسنده و مترجم.

دانشجوی سال دوم رشته پزشکی...

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها