سفر و طبیعت

دریاچه های فوق العاده زیبا در فرانسه!

در فرانسه دریاچه های بسیار زیبایی وجود دارند که برخی از آن ها طبیعی و برخی دیگر مصنوعی می باشند. این دریاچه ها ویژگی های متفاوت و منحصفر به فردی دارند. برخی از آنها دریاچه های وسیع و آرام بخش و برخی دیگر در میان کوه ها و صخره ها هستند. قطعا بازدید از این دریاچه ها در سفر به کشور فرانسه می تواند خاطرات بسیار خوبی برای شما به ارمغان آورد:

۱- دریاچه سالاگو (Lac du Salagou)    

دریاچه سالاگو در جنوب فرانسه قرار دارد. این دریاچه در سال ۱۹۶۰پس از ساخت سد بر روی رودخانه سالاگو به وجود آمد. ارنگ آبی این دریاچه در کنار سواحل نارنجی رنگ حاشیه این دریاچه ترکیب فوق العاده ای را به وجود آورده است. امکان رانندگی در اطراف این دریاچه وجود دارد، اما اگر فرصتی را برای قدم زدن در کنار این دریاچه را داشته باشید قطعا لذت بیشتری از مناظر آن خواهید برد. اطراف این دریاچه با تپه ها احاطه شده است و محیط مناسبی برای علاقمندان به استفاده از نور آفتاب است.

۲- دریاچه گائوب (Gaube Lake)

دریاچه Gaube از جاذبه های بسیار زیبا در کشور فرانسه است.«گائوب» در زبان محلی گاسکون به معنای دریاچه است و در واقع نام این دریاچه دو بار تکرار شده است  ،یعنی دریاچه دریاچه ! دریاچه Gaube در شهر پاریس واقع شده است و در بین رشته کوه های بلندی قرار گرفته است. بسیاری از مردم برای تماشای چشم انداز پانورامیک و زیبای این دریاچه یک ساعت پیاده روی میکنند تا به این ارتفاع برسند. البته این دریاچه زیبا از امکان تله کابین نیز برخوردار است که زوایای دیگری از این جاذبه را به گردشگران نشان می دهد و البته به گردش آنها سرعت می بخشد.

۳- دریاچه کاپیتلو (Lac de Capitello)

دریاچه کاپیتلو در جزیره کورسیکا قرار دارد و در میان کوهای بلند به شکل یک دریاچه دایره ای شکل قرار گرفته است. این دریاچه عمیق ترین دریاچه در جزیره کورسیکو می باشد و آب بسیار شفافی دارد. به دلیل جمعیت کمی که برای بازدید از این دریاچه در فصل تابستان به این منطقه مراجعه می کنند (حدود۱۲۰۰نفر) شما میتوانید بسیار راحت از این دریاچه دیدن کنید و از زیبایی های آن لذت ببرید.

۴- دریاچه مونت سنیس (Lac du Mont Cenis)

دریاچه مونت سنیس یک دریاچه کوهستانی و مصنوعی درکنار کوه Mont Cenis می باشد. این دریاچه در نزدیکی مرز ایتالیا قرار دارد . این دریاچه در مسیری قرار گرفته است که در گذشته مسیر اصلی تردد بین اروپای غربی و ایتالیا بوده است. این دریاچه به خاطر سدی که در کنار کوه سنیس ساخته شده است به وجود آمده است و یکی از بزرگترین دریاچه های مصنوعی کشور فرانسه به شمار می رود. این دریاچه همچنین به دلیل گونه های گیاهی نایابی که کنار این دریاچه وجود دارد شهرت دارد.

۵- دریاچه آیگوبلت(Aiguebelette)

دریاچه Lac d’Aiguebelette به عنوان یک “مروارید زمردی” توصیف شده است. Lac d’Aiguebelette یکی از بزرگترین دریاچه های طبیعی فرانسه است که دارای دو جزیره و چند چشمه گرم می باشد. این دریاچه یک افسانه قدیمی نیز دارد که بدین شرح می باشد: روزی حضرت عیسی مسیح خودش را به شکل یک متکدی در می آورد  و در خواست کمک میکند. به غیر از یک زن و دخترش هیچ کس به حضرت مسیح کمک نمی کند. روز بعد، حضرت عیسی(ع) روستا را با آب پرمیکند و تنها زن و دخترش نجات پیدا میکنند.  مسابقات قایقرانی نیز در این دریاچه برگزار می شود.

۶- دریاچه بورگت (Lac du Bourget)

دریاچه بورگت یک دریاچه بزرگ است که عمیق ترین دریاچه درون مرزهای فرانسه محسوب می شود و ۱۹۰۰۰ سال پیش بر اثر  یخبندان به وجود آمده است. Lac du Bourge از یک طرف توسط کوه ها (در منطقه ساووی مون بلان) و از طرف دیگر با شهرها احاطه شده است. دوچرخه سواری و پیاده روی در اطراف این دریاچه بسیار جالب و لذت بخش است. علاوه بر شنا و موج سواری ، شما می توانید از زیبایی  های کوه های آلپ نیز لذت ببرید.

۷- دریاچه سنت کروا (Lac de Sainte Croix)

دریاچه سنت کروا از سال ۱۹۷۳ پس از اینکه سدی بر روی رودخانه وردون ساخته شد، به وجود اومد و به عنوان سومین دریاچه بزرگ فرانسه شناخته می شود،این دریاچه طبیعی بوده و تپه ها و جنگل های زیادی در اطراف آن قرار دارد. این دریاچه ساحلی دارد که مناسب برای علاقمندان به شنا می باشد. قایق سواری و موج سواری از دیگر تفریحاتی است که می توان در این دریاچه به آن پرداخت.

۸- دریاچه ژنو ( Lake Geneva )

دریاچه ژنو، محل جداسازی فرانسه و سوئیس می باشد که از دریاچه های خروشان کشور فرانسه می باشد. دریاچه ژنو یکی از بزرگترین دریاچه ها در اروپای غربی می باشد. آب این دریاچه در قسمت هایی آبی رنگ و در قسمت های دیگر مانند شیشه بی رنگ می باشد. این دریاچه توسط کوه های آلپ احاطه شده است که زیبایی خاصی به این دریاچه  بخشیده است و باعث افزایش جذابیت این دریاچه شده است. گردشگران با استفاده از قایق، از قلعه های قدیمی و مناظر طبیعی این دریاچه لذت می برند.

 

۹- دریاچه سر پانکون (Lac de Serre-Poncon)

وقتی در امتداد دریاچه  Serre-Ponçon در جنوب شرقی فرانسه حرکت می کنید، انعکاس تصویر کوه های سنگی را  در آب می بینید که زیبایی دو چندانی به این دریاچه بخشیده است. در دیگر قسمت های این دریاچه تپه هایی با پستی و بلندی های متوسط وجود دارند که منظره ای زیبا را خلق کرده است. این دریاچه یکی از بزرگترین دریاچه های مصنوعی اروپاست که در سال ۱۹۶۰ برای جلوگیری از وقوع سیل ساخته شده است .برخی روستاها در اثر ساخت این دریاچه از بین رفتند. برپا کردن چادر برای بازدید کنندگان و ماهیگیران و قایق سواران در این دریاچه مجاز است. تجربه بازدیدکنندگان به گردشگران توصیه می کند تا به دلیل آب و هوای غیر قابل پیش بینی این منطقه از سفر به این دریاچه در ماه سپتامبر خودداری نمایند.

۱۰- دریاچه آنسی (Lake Annecy)

دریاچه انسی، یکی از بزرگترین دریاچه های فرانسه می باشد. این دریاچه فضای بسیار آرام دارد که کافه های زیبا در اطراف آن آرامش دوچندانی را به ارمغان می آورد. دریاچه Annice به عنوان پاکترین دریاچه اروپا شناخته می شود،به همین دلیل می توانید با اطمینان خاطر و بدون ترس از آلودگی های بهداشتی در این دریاچه شنا کنید. اطراف این دریاچه کوه ها و روستاهای مختلفی وجود دارد که در این میان آنسی به «ونیز آلپ» مشهور است.

 


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

سجاد نوری

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها