تولید محتوا کانتنت مارکتینگ کپی رایتینگ نویسندگی

چگونه در چند ماه مقالاتم در اینترنت پخش شد

چگونه موتور جستجوی وبسایت خود را بهینه‌سازی کنیم

پیش از خواندن این مطلب توصیه می‌کنیم مقاله ۵۰ فرمول جادویی که وبلاگ‌ شما را منفجر می‌کند! را مطالعه کنید.

بهینه‌سازی مقالات برای موتورهای جستجو در بالا بردن تعداد بازدیدها از مقالات وبلاگ شما، مؤثر است. این کار نیازمند به دانش نوشتن و استفاده از لغات مناسب است؛ زیرا این راهکار باعث افزایش بازدید از سایت می‌شود. شما می‌توانید از راه‌های زیر برای انجام این کار استفاده کنید.

روش‌های بهینه‌سازی مطالب برای موتور جستجو

۱-مقاله خود را خلاصه‌نویسی کنید

هر مقاله‌ای باید:

اول: خوب نوشته شده باشد.

دوم: آموزنده باشد.

سوم: نگرش جدیدی را از یک موضوع نشان دهد.

استفاده از کلمات مناسب در ابتدای مقاله باعث می‌شود که مردم  برای خواندن ادامه آن مجاب شوند.
یک مقاله با محتوای مناسب، بازدید بیشتری از سایت را در پی خواهد داشت و این خود دلیلی خواهد شد تا مشاهده‌کنندگان، لینک سایت شما را در صفحات مختلف قرار داده و برای آن تبلیغ کنند.
موتور جستجوی گوگل توجه ویژه‌ای به وبلاگ‌ها و سایت‌هایی دارد که مقالات جالبی می‌نویسند. این دلیلی است که نشان می‌دهد کلمات در مقاله‌ها، نقش کلیدی را ایفا می‌کنند.

۲-فهرستی از عبارات و کلمات کلیدی مورد استفاده در مقاله را تهیه کنید

این گام بسیار مؤثر است زیرا افراد، لینک سایت شما را در جاهای مختلف به اشتراک خواهند گذاشت.

 1. زمانی که مقاله‌ی خود را با سرفصل‌های مختلف جدا کرده‌اید، خوانندگان مطالب، این کار شما را تحسین کرده و این باعث ارتقاء رتبه‌ی شما در گوگل خواهد شد. به‌عنوان یک نکته مهم به یاد داشته باشید، بسیاری از کسانی که وب‌گردی می‌کنند، تنها مطالب را به‌صورت کلی می‌خوانند، پس با استفاده از سرفصل‌های جذاب می‌توان آن‌ها را برای مدت‌زمان بیشتری در سایت خود نگه دارید.
 2. کلمات کلیدی و عبارات مهم، اطلاعاتی هستند که مردم معمولاً در اینترنت به‌دنبال آن‌ها هستند. برای مثال؛ کلمات کلیدی در مورد اسباب‌کشی (بسته‌بندی، بارگیری و ماشین‌های باربری) است ولی کلماتی که مردم معمولاً در اینترنت جستجو می‌کنند، به (جابجایی و سکونت) تغییر می‌یابد.
 3. به‌وسیله‌ی نرم‌افزار spiders می‌توانید کلمات کلیدی را از سایت‌های مختلف پیدا کنید. این نرم‌افزار، سایت‌های زیادی را رصد کرده و مقالات و کیفیت آن‌ها را تشخیص می‌دهد. یکی از شیوه‌هایی که این نرم‌افزار با استفاده از آن، کلمات مهم را پیدا می‌کند، تشخیص میزان و مقدار استفاده از آن‌هاست و برای این نرم‌افزار فرقی نمی‌کند که مقاله‌ی مورد نظر از لحاظ ساختار دستوری درست است یا نه.

۳- مقاله‌‌ی خود را بنویسید

چگونه موتور جستجوی وبسایت خود را بهینه‌سازی کنیم

 1. حتماً از نبود اشکالات دستوری مطمئن شوید.
 2. برای مقاله‌‌ی خود موضوعی انتخاب کنید و با استفاده از سرفصل‌ها، آن را به قسمت‌های کوچکی تقسیم کنید. تا جایی که ممکن است از کلمات و عبارات کلیدی در ابتدای آن استفاده کنید و بهتر این است که در جمله و پاراگراف اول این امر محقق شود.
 3. از کلمات و عبارات مهم، زیاد استفاده نکنید بلکه آن‌ها را در خطوط مختلف، مورد استفاده قرار دهید.
 4. کلمات و عبارات مهم را در موضوع ذکر کنید و اگر این عبارات به مفهوم متن لطمه‌ای وارد نمی‌کنند، آن‌ها را با خط مایل بنویسید.
 5. اگر از این کلمات بیش از حد استفاده شود، گوگل متن شما را به‌عنوان متنی بی‌ارزش تلقی می‌کند؛ پس اشتباه نکنید و کلمات مهم را در مقاله ۱۵۵تا۲۰۰ کلمه‌ای خود جای دهید.
 6. از آن‌جایی که عنوان مقاله دارای عبارات کلیدی است، جمله اول نیز باید این نوع عبارات را داشته باشد. برای جلوگیری از تکرار کلمات، سعی کنید مقاله را با سؤال آغاز کنید.
 7. بعد از این‌که کلمه کلیدی را در ابتدای مقاله نوشتید، حالا باید آن را با خط مایل مشخص کنید. این کار باعث می‌شود تأکید بیشتری روی کلمه‌ی مدنظر گذاشته شود و گوگل هم آن را به‌عنوان مقاله‌ای تأثیرگذار خواهد شناخت. علاوه بر قراردادن کلمات کلیدی در جمله‌ی اول، از آن‌ها در جمله‌ی آخر هم استفاده کنید تا بیشتر بر روی آن‌‌ها تأکید شود.

۴- فراپیوندها (hyperlinks) را در مقاله‌ی خود ذکر کنید

این لینک‌ها، مطالب مشابه سایت شما را در دیگر سایت‌ها نشان می‌دهند. برای این کار، می‌توانید کلمه‌ای که می‌خواهید فراپیوند داشته باشد را با رنگ دیگر، تایپ کرده و برای خواننده مشخص کنید. از این‌که سایت مقصد، اطلاعات مفید و کاربردی را برای مخاطب شما در نظر گرفته است اطمینان حاصل نمایید.

۵- مقاله خود را پخش کنید

 1. اگر مقاله‌‌‌‌ی خوبی نوشته‌اید، باید آن را در معرض دید دیگران قرار دهید تا این‌که مقاله شما بیشتر خوانده شود؛ همچنین لینک آن را در رسانه‌های اجتماعی قرار دهید و از دوستان خود بخواهید آن را به اشتراک بگذارند.
 2. کلمات کلیدی را قابلِ‌ کلیک کنید تا دیگران از طریق گوگل، آن را راحت‌تر بیابند. همان‌طور که گفته شد این کلمات باید در عنوان و جمله اول و آخر نوشته شوند.


پیروز باشید!
طراح باشی

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها