HTML5 مقدماتی

آموزش HTML – آشنایی با نظرات در HTML

آموزش HTML5

آموزش HTML – آشنایی با نظرات در HTML

نظرات یا همان comment در تمام زبان های برنامه نویسی وجود دارند و همیشه باید از آنها در کد نویسی استفاده کرد. متاسفانه در بسیاری از موارد دیده می شود که برنامه نویسان و طراحان وب به این مسئله اصلا توجه نمی کنند.

تگ نظرات به کسانی که کد نویسی می کنند کمک می کنند تا برای خود یا دیگران نظرات و پیغام بگذارند . این قسمت را جدی بگیرید خیلی مواقع پیش می آید که شما کد هایی که چند ماه پیش نوشته اید را فراموش خواهید کرد پس این نظرات و پیغام ها برای شما مانند فرشته ی نجات خواهند بود.

برای استفاده از قسمت نظرات (comment) باید متن و یا کد مورد نظر خود را بین تگ های <– , –!>  بنویسید.

در تیکه پایین با استفاده از نظرات مشخص کرده ایم که قسمت Form صفحه از کجا شروع می شود تا خودمان و تمام برنامه نویسان دیگر به راحتی این قسمت را پیدا و اصلاح کنند.

 توجه داشته باشید که نظرات در مرورگرها نمایش داده نمی شوند و فقط در قسمت کدنویسی قابل مشاهده هستند.

یکی دیگر از کاربرد تگ  نظرات پیدا کردن مشکل در کد ها می باشد . به طوری که شما می توانبد با گذاشتن کد خود در بین تگ نظرات از نمایش آن جلوگیری کنید تا بتوانیید قسمتی هایی که دارای خطا هستند را راحت تر پیدا کنید.

 در تیکه کد بالا یک قسمت از کدهای صفحه را با استفاده از نظرات غیر فعال کرده ایم تا مطمئن شویم که خطایی در حال رخ دادن از این قسمت نمی باشد . توجه داشته باشید زمانی که کدی در داخل نظرات قرار می گیرد دیگر اجرا نمی شود.

نظرات مشروط در HTML

فقط اینترنت اکسپلورر قادر به شناسایی نظرات مشروط می باشد . نظرات مشروط باعث می شوند دستوراتی که می خواهید در فقط اینترنت اکسپلورر اجرا شوند به طوری که در دیگر مرورگرها به صورت نظرات در نظر گرفته شود.

 پیروز باشید، طراح باشی


پیروز باشید!
طراح باشی

درباره نویسنده

طراح‌باشی

نوشتن دیدگاه

برای نوشتن دیدگاه کلیک کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشترک خبرنامه شوید

پربازدیدها